Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne HMP - po raz pierwszy bieg rozstawny 4x200 m

Po raz pierwszy na historii w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski medale zostaną rozdane w rywalizacji sztafet 4x200 m. Impreza odbędzie się w nowym obiekcie w Toruniu w dniach 21-22 lutego.

W ubiegłym roku rozegrano w HMP w gdańskiej Ergo Arenie bieg rozstawny 4x400 m. To był powrót sztafet do programu imprezy po 60-letniej przerwie. Okazało się to sukcesem i wzbudziło wiele pozytywnych emocji, dlatego PZLA postanowił dołączyć do krajowego czempionatu kolejną konkurencję tego typu.

Do udziału w rywalizacji zostanie zaproszonych sześć sztafet męskich i kobiecych. Ranking klubów dopuszczonych do startu w Toruniu powstał na bazie średniej czasów z sezonu letniego 2014 z biegu na 200 metrów czterech najlepszych zawodników danego klubu.

Reklama

W tabelach halowych rekordów Polski przy sztafecie 4x200 m widnieją jedynie wyniki uzyskane przez reprezentację. 11 lutego 1984 roku w Turynie Czesław Prądzyński, Krzysztof Zwoliński, Andrzej Stępień, Piotr Piekarski mieli czas 1.26,08, a wśród kobiet najlepszy czas osiągnęły Małgorzata Dunecka, Elżbieta Tomczak, Elżbieta Kapusta, Elżbieta Woźniak - 1.34,18.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama