Reklama

Reklama

​Lekkoatletyczne HME. Wiesiołek: To wyczekany i wymarzony medal

Paweł Wiesiołek zdobył w Toruniu brązowy medal halowych mistrzostw Europy w siedmioboju. Polak wynikiem 6133 pkt poprawił rekord życiowy. "To wyczekany, wymarzony medal. Jestem wzruszony" - podkreślił lekkoatleta Warszawianki.

To drugi rezultat w historii krajowej lekkoatletyki. Dwudniową rywalizację wygrał rekordzista świata Francuz Kevin Mayer - 6392 pkt. Srebro wywalczył Hiszpan Jorge Urena - 6158 pkt.

Reklama

To dopiero drugi medal w historii startów Polaków w siedmioboju w halowych mistrzostwach Europy. W 1998 złoto wywalczył Sebastian Chmara, miał wówczas 6415 punktów, co jest też rekordem Polski.

Życiowy sukces Wiesiołka

Już przed ostatnią konkurencją Wiesiołek znajdował się na trzecim miejscu. Brązowy medal HME to życiowy sukces podopiecznego Michała Modelskiego. Występ w Toruniu znacznie przybliżył go do kwalifikacji olimpijskiej.

Po pierwszym dniu rywalizacji zawodnik Warszawianki zajmował piąte miejsce. W kolejnych konkurencjach osiągał wyniki: 60 m - 6,95, w dal - 7,31, kula - 15,27, wzwyż - 2,01, 60 m ppł - 8,27, tyczka - 5,20, 1000 m - 2.43,13.

Pomoc Piotra Liska

"To wyczekany, wymarzony medal. Jestem wzruszony, nie będę tego ukrywał. Po drodze były różne perypetie. Ciężko mi było złożyć wielobój idealny. Tutaj może nie wyszedł idealny, ale bardzo równy - z małą petardą w skoku o tyczce. Taką twardszą pożyczyłem od Piotrka Liska i to dało efekt. Na swojej 5,20 raczej bym nie skoczył. Jego okazała się szczęśliwa" - skomentował Wiesiołek.

Ocenił, że jego trener Modelski jest najlepszym szkoleniowcem w Polsce.

"Dzięki trenerowi Michałowi udało się złożyć te puzzle. On stał się moim psychologiem, moim kumplem" - podkreślił Wiesiołek.

Przyznał, że z żoną podjęli jakiś czas temu bardzo trudną decyzję o rozłące i jego treningu nad morzem.

"Teraz mam tydzień w domu i mam nadzieję, że uda się wszystko nadrobić. Wiele zaryzykowaliśmy, wiele poświęciliśmy, ale dziś jest medal" - mówił wzruszony wieloboista.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: Halowe MŚ w lekkoatletyce | Paweł Wiesiołek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje