Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne HME - sobota medalowym dniem dla Polski?

Skoczkinie wzwyż Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) i Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław) jako pierwsze z reprezentacji Polski powalczą w sobotę o medale halowych mistrzostw Europy w Pradze. W sumie w rozgrywce o podium wystąpi dziewięcioro "Biało-czerwonych".

Ze skokiem wzwyż kobiet wiązane są duże nadzieje. Lićwinko ma obecnie najlepszy wynik na świecie (2,02), a Kasprzycka dobrze sobie radzi w imprezach mistrzowskich.

Reklama

- To może nie będzie loteria, ale stawka jest bardzo wyrównana i trudno cokolwiek wyrokować - powiedziała Lićwinko.

W konkursie tyczkarzy (początek 17) Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) wymieniani są w gronie kandydatów do medali. Faworytem jest rekordzista świata Francuz Renaud Lavillenie.

Rywalizacja zakończy się o 19.45 finałem biegu na 3000 m mężczyzn, w którym wystąpi Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok).

Program halowych mistrzostw Europy w Pradze z uwzględnieniem startu Polaków:

sobota, 7 marca

10.00 60 m kobiet, eliminacje

      Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)

      Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

10.05 trójskok kobiet, eliminacje

10.30 wzwyż mężczyzn, eliminacje

      Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

10.35 60 m mężczyzn, eliminacje

      Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań)

      Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok)

11.10 60 m, siedmiobój

      Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka)

11.15 1500 m kobiet, eliminacje

      Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)

      Renata Pliś (Maraton Świnoujście)

      Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)

11.50 1500 m mężczyzn, eliminacje

      Artur Ostrowski (OŚ AZS Poznań)

      Krzysztof Żebrowski (AZS AWF Biała Podlaska)

      Szymon Krawczyk (WKS Śląsk Wrocław)

12.00 w dal, siedmiobój

      Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka)

16.30 wzwyż kobiet, FINAŁ

      Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)

      Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław)

16.35 kula, siedmiobój

      Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka)

16.45 w dal kobiet, FINAŁ

17.00 tyczka mężczyzn, FINAŁ

      Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

      Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)

18.00 800 m kobiet, półfinały

      Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

18.15 kula kobiet, FINAŁ

      Paulina Guba (OKS Start Otwock)

18.25 800 mężczyzn, półfinały

      Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

      Karol Konieczny (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

18.30 wzwyż mężczyzn, siedmiobój

      Paweł Wiesiołek (KS Warszawianka)

18.40 trójskok mężczyzn, FINAŁ

18.50 3000 m kobiet, FINAŁ

      Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)

19.10 400 m kobiet, FINAŁ

19.30 400 m mężczyzn, FINAŁ

      Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

      Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)

19.45 3000 m mężczyzn, FINAŁ

      Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok)

Dowiedz się więcej na temat: Kamila Lićwinko | Justyna Kasprzycka | lekkoatletyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje