Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne HME. Polki trzecie w sztafecie 4x400 m, wygrały Holenderki

Polki w składzie: Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska zajęły trzecie miejsce w sztafecie 4x400 m kończącej lekkoatletyczne halowe mistrzostwa Europy w Toruniu. Wygrały Holenderki z fenomenalną Femke Bol na ostatniej zmianie.

Polska sztafeta była mocno osłabiona, Wcześniej było wiadomo, że nie wystąpią Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka i Anna Kiełbasińska. Teraz okazało się, że sprawy zdrowotne nie pozwolą na start również Justynie Święty-Ersetic, srebrnej medalistce z Torunia w biegu na 400 m.

Zaczęła Kaczmarek, która przybiegła na czwartym miejscu, najlepszą zmianę dała Hołub-Kowalik, która wyprowadziła naszą sztafetę na pierwsze miejsce, Lesiewicz słabła pod koniec zmiany, nawet się potknęła i nie dała rady utrzymać tej pozycji, ale spadła tylko na trzecią, którą Gaworska dowiozła do mety.

Reklama

Wygrały Holenderki, które w pewnym momencie były nawet czwarte, jednak na ostatniej zmianie Bol, złota medalistka z biegu indywidualnego, nie dała rywalkom szans. Czas zwyciężczyń to 3.27,15, co jest rekordem mistrzostw. Druga Wielka Brytania uzyskała 3.28,20, a Polki 3.29,94.

Dowiedz się więcej na temat: Halowe ME w lekkoatletyce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama