Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne HME. Pia Skrzyszowska: Muszę się uspokoić i znowu skupić

- Muszę się uspokoić i znowu skupić - powiedziała po awansie do finału halowych mistrzostw Europy w Toruniu płotkarka Pia Skrzyszowska. Jej mama, która sięgnęła po brązowy medal w skoku w dal 33 lata temu, wierzy, że już wieczorem jej 19-letnia córka pójdzie w jej ślady.

19-letnia Skrzyszowska awansowała do finału biegu na 60 m ppł halowych mistrzostw Europy. Wygrała swoją serię czasem 7,88, co jest trzecim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Odpadła Karolina Kołeczek.

Reklama

W półfinałach tylko broniąca tytułu Holenderka Nadine Visser osiągnęła lepszy czas - 7,86.

W historii polskiej lekkoatletyki tylko dwie wybitne zawodniczki miały lepsze rezultaty o Skrzyszowskiej. Były nimi Zofia Bielczyk - 7,77 i Grażyna Rabsztyn - 7,84.

- Nawet nie wiedziałam, że to trzeci wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Muszę się uspokoić i znowu skupić, bo finał już niedługo - przyznała trenująca ze swoim ojcem Skrzyszowska w rozmowie z dziennikarzami.

Dodała, że musi pogadać o tym biegu z tatą-trenerem, ale "jest dobrze". "Tata mówił, że już mogę biegać poniżej 7,90. Miał rację" - powiedziała Skrzyszowska.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Jej mamą jest brązowa medalistka HME w skoku w dal z 1988 z Budapesztu Jolanta Bartczak.

- To wielki wynik. Trudno mi pozbierać teraz myśli. Jestem niezwykle szczęśliwa. Duma to mało powiedziane - podkreśliła w rozmowie z PAP Barczak.

Przyznała, że ma nadzieję, iż córka zrobi jej dziś prezent i po 33 latach od jej sukcesu także stanie na podium mistrzostw Europy.

- Jest na pewno delikatny szok po tym, co się wydarzyło. Tata popracuje jednak na pewno nad tym, aby uspokoić emocje. Pia da radę, musi się tylko skoncentrować - oceniła jej mama.

Finał zaplanowany jest na godz. 17.15.

Polacy wywalczyli dotychczas trzy srebrne medale - w biegu na 1500 m Marcin Lewandowski, na 400 m Justyna Święty-Ersetic oraz w pchnięciu kulą Michał Haratyk.

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ af/

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Pia Skrzyszowska | Lekkoatletyczne HME

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje