Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne HME: Muir ze złotym dubletem jak dwa lata temu Belgradzie

Laura Muir zdobyła w halowych mistrzostwach Europy w Glasgow dwa złote medale - na 1500 i 3000 m co oznacza, że powtórzyła sukces z 2017 r. z Belgradu. Na krótszym dystansie wyprzedziła Sofię Ennaoui, która cieszyła się ze srebra tak jak 25-letnia Szkotka z triumfu.

Tym samym Muir dokonała tego, co nie udało się w Glasgow zdolnemu, 18-letniemu Norwegowi Jakobowi Ingebrigtsenowi, który wygrał na 3000 m, ale na dystansie o połowę krótszym musiał uznać wyższość Marcina Lewandowskiego.

Reklama

"To coś wyjątkowego (wygrać w Glasgow - PAP), na moim macierzystym obiekcie. To takie surrealistyczne. Czułam tu wielkie wsparcie kibiców. Cieszę, że w weekend zrobiłam sobie wielki test z dużą dozą presji i 'zdałam'" - powiedziała BBC Sport 25-letnia Szkotka.

Muir w marcu robi sobie kilkutygodniowe wakacje, by skumulować energię na drugą część sezonu, którego zwieńczeniem będą mistrzostwa świata w Dausze (28 września-6 października).

"Będę miała trochę przerwy w marcu. Potem dwa lub trzy miesiące solidnego treningu zanim wrócę w czerwcu do rywalizacji, a w końcu mistrzostwa świata w Dausze" - dodała.

Dowiedz się więcej na temat: Laura Muir

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama