Reklama

Reklama

​Lekkoatletyczne HME. Justyna Święty-Ersetic ustanowiła nowy rekord Polski w półfinale biegu na 400 metrów

W czasie 51,34 sekund dystans 400 metrów przebiegła Justyna Święty-Ersetic. Polska sprinterka wygrała półfinał halowych mistrzostw Europy i ustanowiła w nim nowy rekord Polski. "To są moje mistrzostwa" - mówiła na antenie TVP Sport po efektownym zwycięstwie.

Poprzedni rekord Polski także należał do Święty-Ersetic, także został ustanowiony w Toruniu, tyle tylko, że w 2020 roku. Teraz doświadczona sprinterka pobiegła o trzy setne sekundy szybciej.

- Jestem w formie życia. Mówiłam, że przy dobrym biegu jestem w stanie pobiec bardzo szybko i udowodniłam to. To są moje mistrzostwa, jestem u siebie i chce to wykorzystać - powiedziała specjalistka od biegu na dystansie 400 metrów.

Największa rywalka Polki

Największą rywalką Justyny Święty-Ersetic miała być Lieke Klaver, ale Polka była od niej znacznie szybsza. - Nie wiem, w jakiej ona jest formie, ale wiem w jakiej ja jestem dyspozycji. Miałam moment zawahania, ale zbliżał się wiraż i postanowiłam to zrobić - zdradziła przebieg biegu ze swojej perspektywy zwyciężczyni półfinału.

Reklama

- Jutro będę walczyła o jak najlepszą pozycję i rezultat, może uda się coś jeszcze z tego rekordu urwać - zapowiedziała kolejną próbę bicia własnego rekordu Justyna Święty-Ersetic.


Reklama

Reklama

Reklama