Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne HME: 31 osób wypełniło wskaźnik PZLA

Na dzień przed halowymi mistrzostwami Polski w Toruniu 31 lekkoatletów - 11 kobiet i 20 mężczyzn - wypełniło wskaźniki PZLA na czempionat Europy, który w dniach 6-8 marca odbędzie się w czeskiej Pradze. W niedzielę zostanie zatwierdzony skład reprezentacji.

W trzech konkurencjach - 1500 m kobiet i mężczyzn oraz 800 m mężczyzn minima osiągnęło więcej niż trzech zawodników. To oznacza, że o tym, kto pojedzie na kończącą halowy sezon imprezę, zadecydują weekendowe mistrzostwa kraju.

Reklama

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgozcz SL) i Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice) to jedyni lekkoatleci, którzy mogą pochwalić się wskaźnikami na dwóch dystansach.

Mistrz Europy z Barcelony (2010) na 800 m Lewandowski oprócz swojego koronnego dystansu, może zostać powołany także na 1500 m. Z kolei niespełna 20-letnia Ennaoui na 1500 i 3000 m.

Lekkoatleci, którzy osiągnęli minima na halowe mistrzostwa Europy na dzień 18.02.2015:

kobiety

60 m (7,30 - minimum)

7,24 - Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żary)

400 m (52,95)

52,52 - Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

800 m (2.03,00)

2.00,01 - Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

1500 m (4.12,00)

4.08,95 - Renata Pliś (Maraton Świnoujście)

4.09,22 - Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)

4.11,95 - Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)

4.11,96 - Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom)

3000 m (9.02,00)

8.53,22 - Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)

60 m ppł (8,12)

8,10 - Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz)

wzwyż (1,92)

2,01 - Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok)

1,92 - Uruszla Gardzielewska (AZS AWF Wrocław)

1,92 - Justyna Kasprzycka (AZS AWF Wrocław)

mężczyźni

400 m (46,90)

46,54 - Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)

46,56 - Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław)

46,68 - Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

800 m (1.48,20)

1.46,48 - Adam Kszczot (RKS Łódź)

1.46,74 - Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgozcz SL)

1.47,88 - Kamil Gurdak (MKS Stal Nowa Dęba)

1.48,17 - Karol Konieczny (CWZS Zawisza Bydgozcz SL)

1500 m (3.42,00)

3.38,68 - Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgozcz SL)

3.41,34 - Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)

3.41,36 - Artur Ostrowski (OŚ AZS Poznań)

3.41,49 - Krzysztof Żebrowski (AZS-AWF Biała Podlaska)

3.41,64 - Szymon Krawczyk (WKS Śląsk Wrocław)

3000 m (7.56,00)

7.52,50 - Łukasz Parszczyński (Podlasie Białystok)

60 m ppł (7,70)

7,65 - Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgozcz SL)

7,69 - Damian Czykier (Podlasie Białystok)

tyczka (5,65) 5,87 - Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

5,81 - Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)

w dal (7,90)

7,97 - Adrian Strzałkowski (MKS Aleksandrów Łódzki)

kula (19,80)

20,10 - Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)

19,96 - Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)

19,96 - Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama