Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne DME. Jerzy Skucha: Przymierzamy się do podium

Dwanaście reprezentacji - kobiet i mężczyzn - rywalizować będzie w weekend w rosyjskich Czeboksarach w lekkoatletycznej Superlidze - 6. Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zajęcie przez Polaków trzeciego miejsca będzie dobrym wynikiem - uważa prezes PZLA Jerzy Skucha.

- W klasyfikacji ubiegłorocznej edycji zawodów w Brunszwiku nasz zespół uplasował się na trzeciej pozycji. I do takiej się przymierzamy, chociaż zdajemy sobie sprawę, że będzie bardzo trudno wejść na podium - powiedział.

Reklama

Jak zaznaczył prezes PZLA, chociaż w reprezentacji są utytułowani lekkoatleci, jak Tomasz Majewski, Paweł Fajdek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko czy Anita Włodarczyk, to skład nie jest w pełni "na czasie".

- Chcieliśmy po niedzielnym mityngu w Bydgoszczy nieco zmodyfikować skład, bardziej uaktualnić, biorąc pod uwagę formę zawodników, jak chociażby Dominika Bochenka, ale uniemożliwiają to rosyjskie procedury wizowe - wyjaśnił Skucha.

Najważniejszą w tym roku imprezą są 15. Mistrzostwa Świata w Pekinie (22-30 sierpnia). Natomiast weekendowe zawody Superligi będą kolejną okazją do uzyskania wskaźników PZLA, które trzeba osiągnąć w wyznaczonym okresie dwukrotnie.

- Nie oczekuję, że w mistrzostwach Europy nasi lekkoatleci będą w najwyższej formie, bo ta ma przyjść w sierpniu. Natomiast chciałbym, aby kandydaci do reprezentacji na mistrzostwa świata potwierdzili rezultatami swe aspiracje" - dodał prezes związku.

W Czeboksarach rywalizować będą w sobotę i niedzielę następujące drużyny: obrońcy tytułu Niemcy oraz Rosja, Białoruś, Finlandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy.

Gospodarzem zawodów I ligi jest Iraklion na Krecie, II - Stara Zagora w Bułgarii, a III - stolica Azerbejdżanu Baku.

Reprezentacja Polski na zawody Superligi - 6. Drużynowe Mistrzostwa Europy (Czeboksary, 20-21 czerwca):

kobiety

100, 4x100 m

Marika Popowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

200 m, 4x100 m

Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa)

400 m, 4x400 m

Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok)

800 m

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

1500 m

Angelika Cichocka (SKLA Sopot)

3000 m

Sofia Ennaoui (LKS Lubusz Słubice)

5000 m

Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście)

100 m ppł

Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz)

400 m ppł, 4x400 m

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

3000 m z przeszkodami

Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)

wzwyż

Kamila Lićwinko (KS Podlasie Białystok)

tyczka

Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa)

w dal

Karolina Zawiła (AZS AWF Kraków)

trójskok

Anna Zych (AZS AWF Biała Podlaska)

kula

Paulina Guba (OKS Start Otwock)

dysk

Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań)

oszczep

Marta Kąkol (AZS AWFiS Gdańsk)

młot

Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

4x100 m

Marta Jeschke (SKLA Sopot)

Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory)

Weronika Wedler (AZS AWF Wrocław)

4x400 m

Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)

Ewelina Ptak (WKS Śląsk Wrocław)

Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań)

mężczyźni

100 m, 4x100 m

Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia)

200 m, 4x100, 4x400 m

Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn)

400 m, 4x400 m

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

800 m

Adam Kszczot (RKS Łódź)

1500 m

Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

3000 m

Krzysztof Żebrowski (SKS Feniks Siedlce)

5000 m

Mateusz Demczyszak (WKS Śląsk Wrocław)

110 m ppł

Damian Czykier (KS Podlasie Białystok)

400 m ppł, 4x400 m

Patryk Dobek (SKLA Sopot)

3000 m z przeszkodami

Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

tyczka

Piotr Lisek (OSOT Szczecin)

w dal

Tomasz Jaszczuk (MKS Pogoń Siedlce)

trójskok

Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław)

kula

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa)

dysk

Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

oszczep

Hubert Chmielak (AZS AWFiS Gdańsk)

młot

Paweł Fajdek (KS Agros Zamość)

4x100 m

Kamil Kryński (Podlasie Białystok)

Dariusz Kuć (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)

Artur Zaczek (OŚ AZS Poznań)

4x400 m

Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)

Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice)

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Skucha | pzla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama