Reklama

Reklama

Krakowski Bieg Sylwestrowy: Więcej zabawy niż rywalizacji

Aż 1773 entuzjastów sportu i spontanicznej zabawy wzięło udział w jubileuszowym 10. Krakowskim Biegu Sylwestrowym. Wśród nich znalazła się, przebrana za Biedronkę, brązowa medalistka tegorocznych halowych mistrzostw Europy na 1500 m Katarzyna Broniatowska, wybierając krótszą Smoczą Piątkę. Po raz szósty najszybszy w Radosnej Dziesiątce był Andrzej Lachowski.

Sygnał do startu z Rynku Głównego, zaraz po południowym hejnale z Wieży Mariackiej, dał Krzysztof Kowal - Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, organizującego to bardzo atrakcyjne  wydarzenie wraz z Krakowskim Klubem Biegacza Dystans.  Na mecie witała i nagradzała amatorów biegania Magdalena Sroka - Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa.

- Udzieliła mi się atmosfera sylwestrowa i stwierdziłam, że nie może mnie tutaj zabraknąć - przyznała Katarzyna Broniatowska. - Przebrałam się za Biedronkę, miałam doping w postaci skrzydełek.  Uważam, że jest to najfajniejszy bieg sylwestrowy w Polsce. Więcej w nim zabawy niż  rywalizacji. To mój drugi start, kilka lat temu byłam Myszką Miki.

Reklama

Broniatowska, obecnie zawodniczka AZS AWF Kraków, zajęła 1. miejsce w kategorii pań, wyprzedziła Anetę Suwaj i medalistkę mistrzostw Polski w maratonie Edytę Lewandowską.  Na tym samym dystansie w zmaganiach panów zwyciężył halowy mistrz Polski w biegu na 1500 m z 2012 roku, Adam Czerwiński.

- Chciałem się przetrzeć przed sezonem halowym. Pobiegłem, nie oglądając się na innych. To mój debiut w Krakowskim Biegu Sylwestrowym, ale jestem wyczynowcem i startuję już od 10 lat.

Z kolei Andrzej Lachowski nie miał sobie równych na 10 km. - Chciałbym podkreślić, że nawierzchnia była znakomita, warunki wręcz idealne, mimo spadła  temperatura powietrza,, co mogło stanowić pewne zaskoczenie dla organizmu. Dowiedziałem się to moje szóste zwycięstwo w tym biegu, tym większa radość. Jestem mile zaskoczony niezwykłą pomysłowością setek biegaczy w przygotowaniu strojów i wspaniałym dopingiem na trasie - dzielił się wrażeniami.

Najmłodszą uczestniczką 10. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego była 2,5-letnia Ola Kaszowska, najstarszy - Edward Mucha skończył 86 lat.

Wyniki

Radosna Dziesiątka (10 km)

Mężczyźni: 1. Andrzej Lachowski (Kraków) 0:32.16, 2. Jakub Woźniak (Gielniów) 0:32.33, 3. Tomasz Kawik (Kraków) 0:33.04.

Kobiety: 1. Anna Celińska (Bielsko-Biała) 0:37.48, 2. Joanna Drelicharz (Florencja) 0:39.26, 3. Paulina Golec (Kraków) 0:39.26;

Smocza Piątka (5 km)

Mężczyźni: 1. Adam Czerwiński (Wiśniowa) 0:14.20, 2. Artur Kern (Kraków) 0:14.40, 3. Marcin Ciepłak (Rybnik) 0:14.56;

Kobiety: 1. Katarzyna Broniatowska (Zielonki) 0:16.13, 2. Aneta Suwaj (Jastrzębie-Zdrój) 0:17.06, 3. Edyta Lewandowska (Olsztyn) 0:17.26;

Konkurs na przebranie

Indywidualnie: 1. Choinka z Marchewkami (Paweł Janik), 2. Potwór z Szafy (Jakub Jończyk), 3. Rak (Marek Woliński);

Pary: 1. Jeździec na Koniu (Marta Syryjczyk, Robert Drozdowski), 2.  Balon (Tomasz Starzyński, Ewa Starzyńska),  3. Kat i Ofiara (Bogdan Gaweł, Bartłomiej Gaweł);

Zespoły: 1.  Krakowski Cyrk Jedynki , 2. Choinka z Prezentami i Mikołajem, 3. Renifery;

Dzieci:  1. Wróżka (Pola Kaszowska), 2.  Rockman (Szymon Gizler), 3. Dziecko z Misiem (Mateusz Mucha).

INTERIA.PL była patronem medialnym Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje