Reklama

Reklama

Korea Płn. Organizatorzy zapraszają na „wirtualny maraton” w Pjongjangu

Doroczny maraton w Pjongjangu odbędzie się w formie wirtualnej i będzie „otwarty dla wszystkich narodowości” – informują w piątek media Korei Płd., powołując się na stronę internetową wydarzenia. W ubiegłym roku impreza została odwołana z powodu Covid-19.

Celem "wirtualnego maratonu" jest "wywołanie w miarę możliwości uczucia, jakby uczestniczyło się w Maratonie Pjongjangu, bez faktycznego przebywania w Pjongjangu" - wyjaśnili organizatorzy.

Reklama

Uczestnicy mogą przebiec maraton we własnym zakresie w miejscach, w których się znajdują, między 5 a 11 kwietnia, a następnie przesłać swój wynik za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji. Informacje na temat zgłoszeń mają zostać opublikowane w późniejszym terminie.

Organizatorzy zapowiedzieli, że każdy zawodnik dostanie certyfikat uczestnictwa i "wirtualną paczkę Maratonu Pjongjangu", w tym przewodnik, dzięki któremu bieg będzie "tak autentyczny, jak to możliwe".

Maraton wirtualny, w przeciwieństwie do rzeczywistego, ma być "otwarty dla wszystkich narodowości", w tym obywateli Korei Południowej i Amerykanów.

Maraton Pjongjangu organizowany jest od 1981 roku, by uczcić rocznicę urodzin założyciela komunistycznej KRLD Kim Ir Sena. Od 2014 roku mogą w nim startować również cudzoziemcy, ale nie dotyczy to Koreańczyków z Południa - przypomina południowokoreański dziennik "Korea Times".

Andrzej Borowiak 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie.

Sprawdź!Dowiedz się więcej na temat: maraton | bieganie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama