Reklama

Reklama

Konrad Bukowiecki: Moim celem jest mistrzostwo świata w Dausze

- W tym sezonie celuję w złoty medal mistrzostw świata w Dausze - powiedział polski kulomiot Konrad Bukowiecki. W tym roku już zdobył dwa złote medale, a w sobotę czeka go wyjątkowe wydarzenie, bo weźmie udział w 4Move Jurand Cup - silnie obsadzonym konkursie pchnięcia kulą w Szczytnie, swoim rodzinnym mieście.

Konkurs odbędzie się na placu Juranda, centralnym punkcie Szczytna i będzie częścią Dni i Nocy Szczytna, trzydniowego święta miasta. Obok Bukowieckiego, aktualnego wicemistrza Europy, kibicom pokażą się mistrz Europy Michał Haratyk oraz pozostali kulomioci z polskiej czołówki: Jakub Szyszkowski, Andrzej Gudro, Rafał Kownatke, Andrzej Naszko i Sebastian Łukszo. Stawkę uzupełnią mistrz Azji Tajinder Paal Singh Toor z Indii oraz 14-letni Kacper Kijewski, bardzo perspektywiczny zawodnik ze Szczytna.

Reklama

Trudno w to uwierzyć, ale Bukowiecki po raz pierwszy w historii będzie miał możliwość startu w swoim mieście. - Mieście, które jest dumne z faktu, że ma tak wielkiego sportowca. Na Dni i Noce Szczytna przyjadą do miasta tysiące turystów, więc Konrada zobaczą w akcji nie tylko jego sąsiedzi - mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

Bukowiecki bardzo cieszy się na uliczny konkurs w Szczytnie. - Przez wiele lat czekałem na taką inicjatywę w moim mieście, ale ciągle słyszałem, że się nie da. Nowy pan burmistrz pokazał, że jednak można. Dla mnie to będzie wielkie przeżycie i jestem za to bardzo wdzięczny - mówi Bukowiecki.

Ten sezon dla Bukowieckiego na razie jest świetny, bo wygrał już dwa złote medale - na uniwersjadzie w Neapolu i młodzieżowych mistrzostw Europy w Gävle. - Mam nadzieję, że sezon też zakończy się dobrze, bo moim celem jest wywalczenie złota na mistrzostwach świata w Dausze. Zawsze interesuje mnie tylko wygrana i tak samo będzie teraz - dodaje.

4Move Jurand Cup odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16 na placu Juranda w Szczytnie. Wstęp na imprezę jest wolny.

Dowiedz się więcej na temat: Konrad Bukowiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje