Reklama

Reklama

Kolejny świetny występ naszego medalisty olimpijskiego

Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) pchnął kulę na odległość 21,01 m i zajął drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Zwyciężył brązowy medalista z Londynu Amerykanin Reese Hoffa - 21,24 m.

Majewski lubi startować w stolicy Szwecji, bo właśnie tutaj przed trzema laty pchnął 21,95 m i ustanowił rekord Polski.

Tym razem konkurs odbył się na Stadionie Olimpijskim a nie w ogrodach królewskich. Mimo wszystko podopieczny Henryka Olszewskiego przed wylotem mówił, że jest dobrze przygotowany i jest w stanie poprawić ten rezultat.

Majewski najlepszą miał próbę trzecią, ale przekroczył tylko o centymetr 21 metrów. Hoffa już w pierwszym podejściu osiągnął 21,24 m, co wystarczyło mu do zwycięstwa. Trzeci był Amerykanin Ryan Whiting - 20,94 m.

Reklama

W niedzielę Majewski będzie startował w Warszawie w III Memoriale Kamili Skolimowskiej na stadionie Orła.

Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) z czasem 1.44,96 zajął szóste miejsce, a Adam Kszczot (RKS Łódź) był siódmy - 1.45,36 w biegu na 800 m w mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Zwyciężył Etiopczyk Mohammed Aman - 1.43,56.

Obaj Polacy ustawili się na początku biegu na końcu stawki. Przyspieszyli dopiero na 650. metrze, ale ich finisz nie wystarczył, by dogonić rywali. Drugi był mistrz olimpijski na 1500 m Algierczyk Taoufik Makhloufi - 1.43,71, co jest jego rekordem życiowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy