Reklama

Reklama

Kolejna wielka impreza w Polsce. "Wszystko idzie po naszej myśli"

Wygląda na to, że już w 2023 roku w Polsce odbędą się zmagania lekkoatletycznej Diamentowej Ligi, czyli najbardziej prestiżowego cyklu mityngów na świecie. Takie informacje przekazali w rozmowie z "TVP Sport" przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

- W tym roku wskoczyliśmy na 10. miejsce w klasyfikacji najlepiej przygotowanych mityngów. Kibice i lekkoatleci doceniają nasze starania. To nas motywuje do dalszej pracy. Na pewno Diamentowa Liga to dla nas ambicja "numer jeden"! - powiedział w rozmowie z "TVP Sport" Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Nieoficjalnie mówi się, że już w 2023 roku na Stadionie Śląskim rozegrane zostaną zawody Diamentowej Ligi. "Myślę, że zrealizujemy plan w 2023 roku. Wszystko idzie po naszej myśli" - cytuje przedstawiciela województwa śląskiego "TVP Sport".

Byłaby to kolejna wielka impreza na Stadionie Śląskim. W minionym roku odbyły się tam Drużynowe Mistrzostwa Europy, a także Mistrzostwa Świata Sztafet. Poza tym już od kilku lat na tym obiekcie odbywają się prestiżowe memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej oraz szereg innych imprez lekkoatletycznych. I wygląda na to, że na tym nie koniec.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL