Reklama

Reklama

Kira Gruenberg po wypadku - Lavillenie w mityngu charytatywnym

Słynny Francuski tyczkarz, rekordzista świata, Renaud Lavillenie, weźmie udział w charytatywnym mityngu w Salzburgu, z którego cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację sparaliżowanej austriackiej lekkoatletki Kiry Gruenberg.

Mistrz olimpijski z Londynu zrezygnował z premii oraz tzw. startowego. Organizatorzy mają nadzieję, że Lavillenie przyciągnie także zainteresowanie sponsorów.

Reklama

Lavillenie sam zgłosił się do organizatorów i zaproponował swój udział. Zawody początkowo były planowane na 5 września, ale tego dnia mistrz Europy ma już zakontraktowany udział w mityngu "Berlin fliegt" (z niem. "Berlin lata") przed Bramą Brandenburską. Dlatego postanowiono przełożyć austriacką rywalizację na dzień wcześniej.

W Austrii we wrześniu odbędzie się wiele wydarzeń, które mają na celu uzbieranie jak największej sumy na rehabilitację Gruenberg.

2 września w Wiedniu zostanie zorganizowany bieg, a cały dochód zostanie przekazany tyczkarce. Już teraz zameldowało się ponad 1000 osób, w tym piłkarze ręczni miejscowej drużyny, żeglarka Lara Vadlau, były biathlonista Christoph Sumann.

21-letnia Gruenberg pod koniec lipca miała wypadek w trakcie treningu. Tak niefortunnie upadła na zeskok, że złamała kręgosłup w odcinku szyjnym. Doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Zawodniczka, trenowana przez swojego ojca, jest sparaliżowana od szyi w dół.

Dowiedz się więcej na temat: Kira Gruenberg | Renaud Lavillenie | skok o tyczce | lekkoatletyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama