Reklama

Reklama

Kenijka zawieszona za doping

Kenijska biegaczka Elizabeth Muthuka została zawieszona na dwa lata za stosowanie dopingu. W jej organizmie wykryto nandrolon.

Kenijska biegaczka Elizabeth Muthuka  została zawieszona na dwa lata za stosowanie dopingu. W jej  organizmie wykryto nandrolon.

Jak wyjaśnił sekretarz generalny krajowej federacji David Okeyou pozytywny wynik testu zawodniczka miała w lipcu, kiedy ustanowiła rekord Kenii na 400 m. Jej rezultat - 50,2 był o 3,1 sekundy lepszy od dotychczasowego, który w tablicach wyników utrzymywał się przez 24 lata.

- To niestety nie pierwszy przypadek dopingu w naszym kraju. Zawodnicy podkreślają, że nie przyjmowali niedozwolonych środków świadomie, ale ignorancja nie może być linią obrony - powiedział Okeyou.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy