Reklama

Reklama

Kamila Lićwinko: Chciałbym skoczyć dwa metry na stadionie

Halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko uważa, że niebawem powinna mieć najwyższą dyspozycję. Jej marzeniem jest uzyskać dwa metry na stadionie. We wtorek podpisała umowę na promocję województwa podlaskiego.

Lićwinko w marcu w Sopocie skoczyła dwa metry, zdobywając złoty medal halowych mistrzostw globu. Na co dzień mieszka w Białymstoku.

Reklama

W ramach projektu promocyjnego województwa podlaskiego finansowanego ze środków unijnych, władze regionu wspierają m.in. najbardziej utalentowanych sportowców. Umowa z Lićwinko opiewa na 100 tys. zł i obowiązuje do końca roku. Zawodniczka ma nosić logo województwa - pikselowego żubra - na swoim stroju podczas lekkoatletycznych mityngów.

Marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański powiedział, że Lićwinko jest "gwiazdą naszej lekkoatletyki". Dodał, że "samorząd dostrzega potrzebę wspierania najbardziej utalentowanych" m.in. sportowców. Jego zdaniem pieniądze pomogą zawodniczce w rozwijaniu talentu, a dzięki temu promowane będzie też województwo.

Lićwinko podkreśliła, że dzięki pieniądzom będzie mogła "zainwestować w siebie", w zdrową dietę, a także dofinansować obozy zagraniczne. "To inwestycja na igrzyska olimpijskie" - dodała.

Pytana przez dziennikarzy o plany na najbliższe miesiące powiedziała, że w przyszły weekend czekają ją drużynowe mistrzostwa Europy, na początku lipca Diamentowa Liga w Paryżu, a później w Glasgow. Po tych zawodach będzie przygotowywała się do mistrzostw Europy w Zurychu (12-17 sierpnia).

Na pytanie o ocenę przygotowania do sezonu, Lićwinko odpowiedziała, że bardzo ciężki okres jest już za nią, ze względu na zabieg mięśnia dwugłowego. - Teraz czuję, że powoli dyspozycja wzrasta.

Oceniła, że pierwsze starty "były dość dobre". Jej zdaniem niebawem "powinna przyjść najwyższa dyspozycja". Ma nadzieję, że najbliższe starty będą udane i uda się jej osiągnąć wartościowy wynik.

- Chciałabym skoczyć dwa metry na stadionie. Nie jest to proste, bo muszą zagrać wszystkie czynniki; w hali zawsze jest dobra pogoda, a na otwartym obiekcie trzeba się w nią wstrzelić, poza tym również w dyspozycję dnia - podsumowała lekkoatletka.

Dowiedz się więcej na temat: Kamila Lićwinko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje