Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk dziewiąta na 10 km w Festiwalu Biegowym

Justyna Kowalczyk była dziewiąta w biegu "Życiowa Dziesiątka Taurona", który jest jedną z dwudziestu części Festiwalu Biegowego w Krynicy. Mistrzyni olimpijska z Vancouver w biegach narciarskich osiągnęła czas 35.07, poprawiając swój życiowy rekord o minutę.

"Życiowa Dziesiątka Taurona" to bieg na 10 km z Krynicy do Muszyny. Uczestniczyło w nim ponad trzy tysiące osób.

- Bardzo się cieszę, że takie festiwale są organizowane, gdyż promują zdrowy styl życia. Biegło mi się bardzo dobrze, nie miałam żadnych problemów, chociaż nie jestem do tego przyzwyczajona - powiedziała na mecie Kowalczyk.

Wcześniej poprowadziła kilkuset chorych na serce w I Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Pacjentów "Przegoń Zawał", który towarzyszył festiwalowi. Pacjenci wspólnie z lekarzami kardiologii, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi pokonali dystans 1500 metrów, uprzednio jednak przeszli specjalną rozgrzewkę.

Reklama

Festiwal Biegowy jest jedną z największych imprez tego typu w Polsce. Towarzyszy odbywającemu się w Krynicy XXIII Forum Ekonomicznemu. Impreza potrwa do niedzieli i zakończy się mistrzostwami świata w biegach górskich w stylu anglosaskim.

Kowalczyk od 3 września przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem. Występ w Krynicy był przerywnikiem w pracy polegającej głównie na górskich marszobiegach, jeździe na rowerze i nartorolkach. W Tatrach będzie trenować do 26 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje