Reklama

Reklama

Justin Gatlin niepożądany w Pekinie

Kontrowersyjny sprinter Justin Gatlin, który w piątek w mityngu Diamentowej Ligi przebiegł 100 m w 9,74, jest niepożądanym gościem na zawodach w Pekinie. Amerykanin po przylocie do Chin dowiedział się, że organizatorzy nie chcą, by startował.

Gatlin od lat wzbudza mieszane uczucia. Jedni go uwielbiają za osiągane wyniki, inni uważają, że taki zawodnik nigdy już nie powinien znaleźć miejsca na lekkoatletycznej scenie. 33-letni sprinter dwukrotnie był zawieszany za doping, za każdym razem wracał jeszcze silniejszy i szybszy.

Reklama

W środowym mityngu w Pekinie chciał wystąpić na 100 m, ale po przylocie dowiedział się, że jest niechcianym gościem i postanowił wrócić do USA.

- Nie spotkałem się jeszcze z takim brakiem szacunku względem mojej osoby. Jak poinformowałem organizatorów, że jestem w stanie pobiec w środę, dowiedziałem się, że lepiej zrobię jak wrócę do swojego kraju - przyznał Gatlin.

Menedżer sprintera Renaldo Nehemiah otrzymał także SMS-em informację, że jego podopieczny nie jest mile widzianym gościem.

Po przylocie z Dauhy do Pekinu, Gatlin poinformował organizatorów, że jego organizm jest odwodniony oraz czuje się zmęczony. Po poniedziałkowym treningu czuł się jednak na tyle dobrze, że potwierdził udział w środowym mityngu.

- Może sobie pomyśleli, że wezmę po prostu pieniądze i nie będę w stanie pokazać tego, na co mnie stać. Ja nie jestem tego typu człowiekiem. Nigdy nie zawodzę kibiców i zawsze, na każdych zawodach, daję z siebie tyle, ile mogę. Mimo wszystko to, co mnie teraz spotkało, zdarzyło mi się pierwszy raz - skomentował Gatlin.

Osiągnięty w piątek w Dausze przez Gatlina wynik - 9,74 jest piątym czasem w historii światowej lekkoatletyki. Szybsi od niego byli tylko jamajski rekordzista świata Usain Bolt - 9,58 (2009 rok), Amerykanin Tyson Gay - 9,69 (2009), Jamajczycy Yohan Blake - 9,69 (2012) i Asafa Powell - 9,72 (2008).

W mityngu w Pekinie wystąpi m.in. rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk (Skra Warszawa). W sierpniu w stolicy Chin odbędą się mistrzostwa globu.

Dowiedz się więcej na temat: Justin Gatlin | lekkoatletyka | Pekin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL