Reklama

Reklama

Julien Wanders poprawił rekord Europy w półmaratonie

Szwajcar Julien Wanders poprawił w piątek rekord Europy w półmaratonie. Podczas biegu w Ras Al-Chajma (Zjednoczone Emiraty Arabskie) uzyskał czas 59 minut 13 sekund, co dało mu czwarte miejsce na mecie. Wygrał Kenijczyk Stephen Kiprop 58.42.

Dotychczasowym rekordzistą był słynny Brytyjczyk Mo Farah, czterokrotny mistrz olimpijski (na 5 i 10 km z Londynu i Rio), który ukończył półmaraton w Lizbonie w marcu 2015 roku z wynikiem 59.32.

Do 22-letniego Wandersa należy również kontynentalny rekord w biegu ulicznym na dystansie 10 000 m - 27.25, ustanowiony w Houilles we Francji w grudniu 2018 roku.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy