Reklama

Reklama

Johannes Vetter z rekordem mistrzostw, Krukowski z najlepszym wynikiem w sezonie

Johannes Vetter z rekordem mistrzostw 96,29 m wygrał rzut oszczepem podczas drużynowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które odbywają się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. "Biało-Czerwoni" bronią trofeum.

Krukowski zaprezentował się bardzo dobrze. Już w pierwszej próbie osiągnął 85,12 m, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie. Vetter jednak odpowiedział jeszcze lepszymi rezultatami. Niemiec w pierwszej próbie posłał oszczep na 94,24, a w kolejnej na 96,29 - w obu przypadkach to lepiej niż rekord mistrzostw.

Trzecie próby zarówno Krukowski, jak i Vetter sobie odpuścili, natomiast na trzecie miejsce przesunął się Hiszpan Odei Jainaga, który wynikiem 84,80 pobił rekord kraju.

Do finałowej, czwartej próby, przystąpiło tylko czterech najlepszych zawodników. Krukowski rzucił około 75 metrów, ale widząc, że wynik jest słaby, spalił próbę. Vetter już nie rzucał, nie musiał.

Reklama

Całkiem dobrze w konkursie trójskoku kobiet spisała się Adrianna Szóstak, która skokiem na odległość 13,96 m pobiła swój rekord życiowy. Dało jej to trzecią pozycję. Zwyciężyła Rouguy Diallo z Francji z wynikiem 14,12 m.

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje