Reklama

Reklama

Joanna Linkiewicz: Uwielbiam czuć wiatr we włosach

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław), która w Amsterdamie zdobyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w biegu na 400 m przez płotki, przyznała, że lubi czuć wiatr we włosach. I to nie tylko na bieżni, ale przede wszystkim na motorze.

"Uwielbiam czuć wiatr we włosach od dziecka. Najbardziej podczas jazdy motorem, ale moją Yamahę XJ 600 musiałam trzy lata temu odstawić do garażu. Trener Marek Rożej zabronił mi jazdy. I nie protestowałam, bo ma rację. Nie mogę ryzykować kariery. Nawet gdybym jechała spokojnie, to ktoś we mnie się wpakuje. A skąd ta motoryzacyjna pasja? Tato był żużlowcem" - powiedziała wrocławianka.

Linkiewicz jeszcze nigdy nie stanęła na podium tak dużej imprezy. Ten sezon ma jednak znakomity. Nie tylko wyśrubowała do 55,25 rekord życiowy, ale także zapewniła sobie udział w igrzyskach olimpijskich.

Reklama

"Nie mogę ciągle uwierzyć, że mam medal. Jestem przeszczęśliwa i tylko mi bardzo żal, że mój dziadek Piotr nie mógł obejrzeć tego finału. Od niedawna jest "na górze" i chyba widział, jak dzisiaj walczyłam. On mi bardzo kibicował, tak jak i moje rodzeństwo - o dwa lata młodsza Gosia, która biega 400 m, oraz starszy o dwa lata brat Michał, grający wcześniej w koszykówkę" - wspomniała.

Jak zaznaczyła, dużo zawdzięcza trenerowi i jest przekonana, że w Rio de Janeiro "złamie" 55 sekund.

"Jestem przygotowana na taki wynik, trzeba tylko trafić na odpowiednie warunki. W niedzielę były zróżnicowane. Najpierw 200 metrów pod wiatr, potem w plecy, zgubiłam przez to rytm i nie bardzo wiedziałam, co i jak korygować. Ale co tu opowiadać, mam medal i to najważniejsze. A skąd się bierze moja siła na ostatniej prostej? Nie wiem" - przyznała.

W 2002 roku brązowy medal mistrzostw Europy na 400 m przez płotki zdobyła w Monachium Anna Jesień. 

"Jestem dumna, że dziś nawiązałam do dobrych tradycji w tej konkurencji, bo przecież Ania przez ładnych parę lat królowała u nas na płotkach, a także wspomagała sztafetę 4x400 metrów" - dodała Linkiewicz.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje