Reklama

Reklama

Jelena Isinbajewa chce wystartować w halowych mistrzostwach świata

Rekordzistka świata w skoku o tyczce Jelena Isinbajewa zapowiedziała, że wystartuje w 16. halowych lekkoatletycznych mistrzostwach globu w marcu w amerykańskim Portland. Zawody mają być jednym z głównych etapów przygotowań Rosjanki do igrzysk w Rio de Janeiro.

33-letnia zawodniczka, dwukrotna mistrzyni olimpijska, po raz ostatni wystąpiła w 2013 roku w mistrzostwach świata w Moskwie, gdzie zdobyła złoty medal. Jak zaznaczyła, jeżeli nie będzie dobrze przygotowana, to ze startu w hali zrezygnuje, gdyż w 2016 roku najważniejsze dla niej są igrzyska.

Po macierzyńskiej przerwie treningi wznowiła pod koniec października 2014 roku w Wołgogradzie pod kierunkiem Jewgienija Trofimowa. Dwa miesiące później 12 grudnia wyszła za mąż za oszczepnika Nikitę Pietinowa, z którym ma półroczną córeczkę - Ewę. Ślub odbył się w rodzinnym mieście "carycy tyczki" Wołgogradzie. Isinbajewa nigdy nie ukrywała, że jej marzeniem jest założenie rodziny.

Reklama

Rekord świata poprawiała aż 28 razy (aktualnie wynosi 5,06). W mistrzostwach globu triumfowała trzykrotnie (2005, 2007, 2013).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama