Reklama

Reklama

Jamajska lekkoatletka zdyskwalifikowana na sześć lat

Jamajska biegaczka startująca na dystansie 400 m Dominique Blake została zdyskwalifikowana na sześć lat po drugim przypadku wykrycia w jej organizmie zabronionych środków dopingowych.

Badanie przeprowadzone u Blake wykazało obecność methylhexanaminy, sterydu anabolicznego mającego wpływ na wzrost masy mięśni i czasami również kości poprzez pobudzanie w organizmie syntezy białka lub wapnia.

Po raz pierwszy biegaczka została przyłapana na dopingu w 2006 roku, gdy wykryto u niej efedrynę, alkaloid przyśpieszający spalanie tłuszczu. Wtedy została zdyskwalifikowana tylko na dziewięć miesięcy, obiecała poprawę.

- Pani Blake ponownie świadomie stosowała zabronione środki, jej zachowanie nie daje gwarancji, że nie wróci do nagannego procederu. W tej sytuacji kara sześciu lat jest adekwatna do winy - powiedział pracujący w Jamajskim Komitecie Antydopingowym Kent Pantry.

Reklama

Adwokat zawodniczki uznał, że kara jest zbyt wysoka i zapowiedział apelację.

Blake zakwalifikowała się do reprezentacji Jamajki na igrzyska olimpijskie w Londynie, ale ostatecznie nie wystartowała. Sztafeta 4x400 m, w której mogła wystapić, zajęła 3. miejsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje