Reklama

Reklama

Isinbajewa zdobyła złoto MŚ na koniec kariery

Jelena Isinbajewa po raz trzeci została mistrzynią świata w skoku o tyczce. W Moskwie 31-letnia Rosjanka wygrała konkurs wynikiem 4,89 i trzykrotnie atakowała rekord globu na 5,07. Zdobywczyni dwóch złotych medali olimpijskich zakończyła bogatą karierę.

"Caryca tyczki" w najbliższych miesiącach chce całkowicie odpocząć od sportu, wyjść za mąż i zostać mamą. W lutym będzie pełnić funkcję burmistrza wioski olimpijskiej w Soczi podczas zimowych igrzysk.

Srebro wywalczyła mistrzyni olimpijska z Londynu Jennifer Suhr. Amerykanka radziła sobie dobrze do wysokości 4,82, ale poprzeczki zawieszonej o siedem centymetrów wyżej nie była już w stanie pokonać. To jej pierwszy medal w czempionacie globu.

Gdy Kubanka Yarisley Silva, która w tym roku ma najlepszy wynik na świecie 4,90, strąciła po raz trzeci poprzeczkę na wysokości 4,89, Isinbajewa eksplodowała radością. W otoczeniu fotoreporterów podbiegła do trenera Witalija Pietrowa i wyściskała się z nim, po czym wróciła na rozbieg, by próbować poprawić o centymetr swój rekord świata (5,06) ustanowiony 28 sierpnia 2009 roku w Zurychu. Pierwsza próba była zupełnie nieudana, ale w dwóch kolejnych była bliżej pokonania poprzeczki zawieszonej na wysokości 5,07.

Reklama

Wcześniej urodzona w Wołgogradzie lekkoatletka była najlepsza w mistrzostwach świata w Helsinkach w 2005 roku i Osace 2007. Brazylijka Fabiana Murer, która broniła tytułu, zajęła szóste miejsce.

Anna Rogowska (SKLA Sopot), brązowa medalistka igrzysk w Atenach, mistrzyni świata sprzed czterech lat z Berlina, nie zdołała pokonać swojej pierwszej wysokości kwalifikacyjnej - 4,45.

Wyniki finałowego konkursu skoku o tyczce:

 1. Jelena Isinbajewa (Rosja)            4,89        

 2. Jennifer Suhr (USA)                  4,82

 3. Yarisley Silva (Kuba)                4,82  

 4. Silke Spiegelburg (Niemcy)           4,75

 5. Fabiana Murer (Brazylia)             4,65

  . Agelina Sawczenko (Rosja)            4,65

 7. Angelina Żuk-Krasnowa (Rosja)        4,65

 8. Lisa Ryzih (Niemcy)                  4,55

  . Jirina Ptacnikova-Svobodova (Czechy) 4,55

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy