Reklama

Reklama

Irena Szewińska: Jestem zaskoczona, że chce biec dwa tysiące kobiet

Irena Szewińska przyznała, że takiego zainteresowania biegiem wyłącznie dla kobiet jeszcze w Polsce nie było. Do Samsung Irena Women's Run zgłosiło się ich ponad dwa tysiące. Zawody na dystansie 5 km odbędą się w Warszawie w niedzielę 23 czerwca na powitanie lata.

"Jestem mile zaskoczona, że chce biec ponad dwa tysiące kobiet. Jeśli faktycznie tyle wystartuje, będzie to rekordowa frekwencja. Jeszcze się w Polsce nie zdarzyło, aby tyle pań uczestniczyło w jednym biegu" - powiedziała zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w sprincie i skoku w dal.

Jak dodała, wszystkie uczestniczki otrzymają koszulki w turkusowym kolorze, natomiast na mecie - medale. Natomiast chipy posłużą do pomiaru czasu.

"Nie będzie ani wygranych, ani przegranych. Główną nagrodą jest tu zdrowie i dobra zabawa. Wynik, czyli czas pokonania dystansu i zajęte miejsce, nie są w tym przypadku istotne. Chcę przede wszystkim zachęcić kobiety do aktywnego trybu życia, do dbania o kondycję i sprawność" - zaznaczyła utytułowana lekkoatletka, która w maju skończyła 67 lat.

Reklama

Zdobywczyni 10 medali mistrzostw Europy, w tym pięciu złotych, podkreśliła, że z perspektywy przeżytych lat uważa, iż najważniejsze jest zdrowie.

"Gdy jest się młodym, nie zawsze o to zdrowie się dba. A ono jest jednak najistotniejsze. Po zakończeniu zawodniczej kariery w 1980 roku, nie przestałam się ruszać. Biegam dla siebie, dla dobrego samopoczucia, najczęściej z psami" - wspomniała.

W organizację zawodów włączył się wicemistrz świata z 1983 roku w biegu na 3000 m z przeszkodami Bogusław Mamiński. Jak poinformował, przyjmowanie zgłoszeń trzeba zakończyć. "Dodatkowych koszulek oraz medali w tak krótkim czasie nie wykonamy. Nikt nie przypuszczał, że będzie tak duże zainteresowanie, zwłaszcza że nie prowadziliśmy wielkiej akcji promocyjnej".

Start nastąpi o godz. 12 z Agrykoli. Przez ponad kilometr trasa prowadzić będzie Parkiem Łazienki Królewskie, a dalej ulicą Gagarina, Alejami Ujazdowskimi, Piękną, Górnośląską, Myśliwiecką do Agrykoli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL