Reklama

Reklama

Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej - Ennis-Hill nie wystąpi z powodu ciąży

Mistrzyni olimpijska z Londynu w siedmioboju Jessica Ennis-Hill nie wystąpi w lipcowych Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej w Glasgow z powodu ciąży. 27-letnia lekkoatletka zamierza jednak za dwa lata walczyć o złoto igrzysk w Rio de Janeiro.

- Mam pewną bardzo niespodziewaną, ale ekscytującą wiadomość - spodziewam się dziecka. Jestem całkowicie pochłonięta radością, ale i w pewnym stopniu obawami towarzyszącymi chyba wszystkim osobom, które po raz pierwszy mają zostać rodzicem - poinformowała Ennis-Hill.

Jak dodała 27-letnia Angielka, ciąża całkowicie zmieniła jej plany na obecny rok i spowodowała, że z nowego punktu widzenia spojrzała na swoją karierę.

- Zamierzam jednak na 100 procent wrócić do profesjonalnego sportu i walczyć o złoto w Rio. To wyzwanie, którego nie mogę się już doczekać - zaznaczyła.

Reklama

Ennis-Hill oprócz tytułu mistrzyni olimpijskiej z Londynu ma w dorobku także mistrzostwo świata z 2009 roku, zdobyty dwa lata później srebrny medal imprezy tej samej rangi oraz złoto mistrzostw Starego Kontynentu sprzed czterech lat. Zabrakło jej podczas ubiegłorocznego czempionatu globu w Moskwie, ponieważ nie zdążyła wrócić do formy po kontuzji ścięgna Achillesa.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL