Reklama

Reklama

Igrzyska Europejskie Kraków 2023. Zatwierdzono program sportowy

Podczas sobotniego spotkania w Rzymie polskiej delegacji, której przewodniczył wicepremier Jacek Sasin, z władzami Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) zatwierdzony został wstępny program sportowy III Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce.


Postanowiono, że sportowcy rywalizować będą w 24 dyscyplinach.

"To nie były łatwe negocjacje, ale mamy to! Znamy już wstępny program sportowy. Na Igrzyskach Europejskich w Polsce w 2023 roku odbędzie się rywalizacja aż w 24 dyscyplinach" - napisała na Twitterze minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Z kolei wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Tomasz Poręba, cytowany przez oficjalną stronę PKOl podkreślił, że Kraków i Małopolska dysponują niewątpliwymi atutami, by zorganizować Igrzyska Europejskie - wydarzenie o wielkim sportowym i międzynarodowym znaczeniu.

Reklama

"Obecna baza sportowa i zasoby zostaną w pełni wykorzystane, niektóre zostaną zmodernizowane. Nie ma konieczności budowy nowych. Niedawno pokazaliśmy władzom EOC obiekty Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krakowie, Stadion Miejski Wisły Kraków im. Henryka Reymana, Stadion Cracovii im. Józefa Piłsudskiego, Tauron Arenę Kraków oraz Centrum Kongresowe. Byli pod wrażeniem naszego potencjału i możliwości" - stwierdził.

Decyzję o przyznaniu Krakowowi i Małopolsce roli gospodarza III Igrzysk Europejskich podjęły 22 czerwca 2019 r. w Mińsku narodowe komitety zrzeszone w Stowarzyszeniu Europejskich Komitetów Olimpijskich.

Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w 2015 roku w Baku, a druga w dniach 21-30 czerwca 2019 w Mińsku. W tej ostatniej udział wzięło 3660 sportowców z 50 krajów, którzy rywalizowali w 23 dyscyplinach.

Polska, którą reprezentowało 151 sportowców, zdobyła 14 medali: trzy złote, jeden srebrny i 10 brązowych, plasując się na 22. miejscu w klasyfikacji krajów.

Wstępna lista dyscyplin na III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023:

Łucznictwo, pływanie artystyczne, badminton, koszykówka 3x3, piłka ręczna plażowa, taniec sportowy - breaking, kajakarstwo (slalom, sprint), kolarstwo (MTB, szosowe), szermierka, gimnastyka, judo, karate, pięciobój nowoczesny, bieganie górskie, rugby 7-osobowe, strzelectwo sportowe, skoki narciarskie na igielicie, wspinaczka sportowa, tenis stołowy, triathlon, siatkówka (halowa, plażowa), podnoszenie ciężarów, zapasy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL