Reklama

Reklama

Idowu i Ohuruogu lekkoatletami roku w Wielkiej Brytanii

Medaliści pekińskich igrzysk złota w biegu na 400 m Christine Ohuruogu i srebrny w trójskoku Phillips Idowu zostali wybrani najlepszymi lekkoatletami roku w Wielkiej Brytanii.

Medaliści pekińskich igrzysk złota w biegu na  400 m Christine Ohuruogu i srebrny w trójskoku Phillips Idowu  zostali wybrani najlepszymi lekkoatletami roku w Wielkiej  Brytanii.

24-letnia sprinterka nigeryjskiego pochodzenia również w zeszłym roku została uhonorowana tym tytułem. W Pekinie sprawiła sporą niespodziankę pokonując w finale faworyzowaną Amerykankę Sanyę Richards.

"Ta nagroda wiele dla mnie znaczy. Cały mój wysiłek, który wkładam w treningi jest w ten sposób doceniany. Dzięki takim wyróżnieniom staję się coraz bardziej popularna, co jest dla mnie równie ważne" - powiedziała wzruszona mistrzyni świata z Osaki.

29-letni Idowu w marcu poprawił halowy rekord świata w trójskoku (17,75), a w Pekinie do złotego medalu zabrakło mu jedynie pięciu centymetrów.

Reklama

"To duże wyróżnienie, które inspiruje mnie do dalszej pracy. W sierpniu byłem zawiedziony, bo liczyłem na wygraną w stolicy Chin, ale z drugiej strony, gdyby ktoś mi w zeszłym roku powiedział, że będę medalistą olimpijskim wziąłbym to w ciemno" - oznajmił halowy mistrz świata z Walencji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy