Reklama

Reklama

IAAF: Julia Stiepanowa może wystartować w Amsterdamie

Rosjanka Julia Stiepanowa, "świadek koronny" w aferze dopingowej z udziałem lekkoatletów z tego kraju, uzyskała w piątek zgodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) na start w mistrzostwach Europy w Amsterdamie.

IAAF poinformowało organizatorów ME 2016, że Rosjanka może wystartować w imprezie pod flagą tej organizacji ponieważ jej rodzima federacja została zawieszona w prawach członka IAAF.

Stiepanowa może liczyć także na możliwość wzięcia udziału w olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro.

W środę, w pierwszym dniu ME, trzy dniu po 30 urodzinach Stiepanowej, rozpoczną się eliminacje biegu na 800 metrów z jej udziałem.

Stiepanowa opowiedziała w filmie "Tajny doping - jak Rosja osiąga  sukcesy", wyemitowanym przez niemiecką stację telewizyjną ARD, że osiągnięcia rosyjskich lekkoatletów to wynik systematycznego stosowania dopingu, zatajania wyników kontroli i korupcji.

Reklama

Impreza w Amsterdamie potrwa do 10 lipca.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy