Reklama

Reklama

Hongkong. Maraton odwołany z powodu koronowirusa

W Hongkongu z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronowirusem odwołano coroczny maraton, do udziału w którym zarejestrowało się już 74 tysiące biegaczy.

Tak jak w latach ubiegłych biegi maratońskie miały być rozegrane 8 i 9 lutego na czterech dystansach: 10km, 42 km 195 metrów, półmaraton i trzykilometrowy dystans dla zawodników na wózkach inwalidzkich.

Z powodu zagrożenia koronawirusem organizatorzy postanowili odwołać masową imprezę i zwrócić wpisowe wpłacone przez uczestników. W Hongkongu potwierdzono pięć przypadków choroby wywołanej koronawirusem nowego typu.

Jak poinformowało w niedzielę rano ministerstwo zdrowia Chin, liczba zgonów wywołanych koronawirusem wzrosła do 56. 1975 osób jest zakażonych i hospitalizowanych,  stan 324 pacjentów jest oceniany jako ciężki.

Reklama

Na świecie wirus wykryto w Tajlandii (u 4 chorych) , Wietnamie (2), Singapurze (3), Japonii (3), Korei Południowej (2), Tajwanie (1), Nepalu (1), Malezji (3), Australii (2), Francji (2) i, jak poinformowało w niedzielę rano ministerstwo zdrowia Kanady, obecność wirusa stwierdzono u chorego Kanadyjczyka, który przyleciał z Chin do Toronto. Najprawdopodobniej wirus dotarł też na Wyspy Brytyjskie.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL