Reklama

Reklama

HMŚ w Belgradzie. Adrianna Sułek ze srebrem w pięcioboju i rekordem Polski

Adrianna Sułek zdobyła drugie miejsce w biegu na 800 m podczas halowych mistrzostw świata - i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pięcioboju, zdobywając srebrny medal. Co więcej pobiła rekord życiowy oraz halowy rekord Polski.

Adrianna Sułek w trakcie piątkowej rywalizacji w pięcioboju zdołała zaliczyć naprawdę wybitne występy - w skoku wzwyż pobiła swój osobisty rekord osiągając 1,89 m, z kolei w skoku w dal również osiągnęła swój życiowy rezultat pokonując 6,43 m.

Przed ostatnią konkurencją - biegiem na 800 m - nasza reprezentantka zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc do liderki, pochodzącej z Belgii Noor Vidts 67 punktów.

Reklama

HMŚ w Belgradzie. Pięciobój. Adrianna Sułek w biegu na 800 m

W wielkim finale pięcioboistek Polka startowała wraz z pozostałymi jedenastoma rywalkami - współzawodnictwa nie podzielono np. na dwa biegi.

Sułek pobiegła fantastycznie - do mety dotarła z czasem 2:09.56, bijąc swój osobisty rekord i jednocześnie halowy rekord Polski. Najlepsza była Noor Vidts z Belgii (2:08.81), podium uzupełniła Brytyjka Holly Mills (2:09.97).

Tym samym nasza kadrowiczka zdobyła też srebrny medal w pięcioboju, plasując się za Vidts. We wszystkich pięciu konkurencjach Sułek zdobyła 4851 pkt.

HMŚ w Belgradzie. Pięciobój. Wyniki końcowe

1. Noor Vidts 4929 pkt

2. Adrianna Sułek 4851 pkt

3. Kendell Williams 4680 pkt

Zobacz także: Święty-Ersetic mierzy w medal. "Na pewno stać mnie na podium" 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL