Reklama

Reklama

HME w lekkiej atletyce: Bochenek nie awansował do finału 60 m ppł

Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) nie wystąpi w Scandinavium Arena w Goeteborgu w finale biegu na 60 m przez płotki 32. lekkoatletycznych mistrzostw Europy. W swej półfinałowej serii mistrz Polski czasem 7,71 zajął szóste miejsce.

Trenowany przez Wiesława Czapiewskiego zawodnik zadebiutował w tej imprezie. Natomiast w halowych mistrzostwach świata startował już trzykrotnie.

"Szkoda, że zabraknie mnie w finale. Popełniłem kilka błędów, a najważniejszy przydarzył się na pierwszym płotku. To zawsze w tej fazie jedna trzecia powodzenia lub straty w biegu. Potem jeszcze - a to widzialem już na telebimie - zawadziłem o ostatni płotek. Żal tym większy, bo dobrze się czułem i myślałem, że pobiegnę dziś bezbłędnie. Przede mną dwa tygodnie przerwy od treningów; pojadę wreszcie do domu, do Lipinek" - powiedział Bochenek.

Reklama

Nie powiodło się również Annie Rostkowskiej (KS Athletics Jakać Młoda). Trenowana przez męża, byłego rekordzistę kraju na 1500 m Piotra Rostkowskiego, miała trzynasty wynik kwalifikacji w biegu na 800 m - 2.05,95. Dwunasty rezultat premiowany awansem do półfinału 2.04,93 osiągnęła Słowaczka Paula Habovstiakova.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne