Reklama

Reklama

HME Toruń 2021. Ewa Swoboda z pozytywnym testem wyniku na koronawirusa

Ewa Swoboda nie obroni tytułu halowej mistrzyni Europy sprzed dwóch lat! Jak poinformował Tomasz Mucha, nasza sprinterka uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Później informację potwierdził związek.

"Ewa Swoboda z pozytywnym wynikiem testu na Covid, czyli nie obroni złota 60m z Glasgow" - poinformował na Twitterze Tomasz Mucha, dziennikarz "Sportu".

Reklama

Sprinterka jeszcze przed kilkoma dniami uzyskała negatywny wynik, ale test środowy okazał się już pozytywny. Zapewne badanie będzie powtórzone i dalsze procedury będą zależały od tego, czy wynik pozytywny się potwierdzi.

Ewa Swoboda z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Halowe mistrzostwa Europy w Toruniu rozpoczynają się już w czwartek 4 marca. Występ Swobody zaplanowano na niedzielę 7 marca.

Polka była faworytką do złota na dystansie 60 m wśród kobiet. Swoboda jest aktualną mistrzynią Europy na tym dystansie w halowej rywalizacji z Glasgow sprzed dwóch lat. W tym roku miała najlepszy rezultat spośród wszystkich zawodniczek zgłoszonych do rywalizacji.

Nieco więcej światła na tę sprawę rzuciła Malwina Kopron.

"Wczoraj negatywny, dzisiaj pozytywny. Ewa czeka na informacje kiedy ma jechać do szpitala na ponowny test. Zaraziła się od zawodniczki na zgrupowaniu w Spale. Zawodniczka ta nie startuje na hali, przyjechała na zgrupowanie kadrowe" - napisała nasza młociarka.

Tę informację potwierdziła też trenerka zawodniczki Iwona Krupa.

"Potwierdzam, że Ewa uzyskała pozytywny wynik testu kasetkowego. Jeszcze dziś będzie miała wykonany test PCR. Po nim będzie wiadomo, co dalej z mistrzostwami. Nadzieja umiera ostatnia. Miejmy nadzieję, że test PCR nie potwierdzi zakażenia. Poprzedni taki test - z niedzieli - był negatywny" - powiedziała Krupa.

Informacja ta została także potwierdzona przez PZLA.


WG

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Swoboda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje