Reklama

Reklama

HME: Jóźwik awansowała do finału 800 m

Joanna Jóźwik awansowała do finału biegu na 800 m podczas halowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce, rozgrywanych w Pradze.

Polka zajęła drugie miejsce w drugim półfinale z czasem 2.08,47. Wyprzedziła ją jedynie Ukrainka Natalia Lupu (2,08,15), a do finału zakwalifikowała się też trzecia w tym biegu Rosjanka Jekaterina Pojstogowa (2.08,72).

Z pierwszego półfinału awans wywalczyły: Szwajcarka Selina Buechel (2.01,92), Rosjanka Anastazja Bazdyrewa (2.02,04) i Islandka Anita Hinriksdottir (2.02,31).

Finał odbędzie się w niedzielę o 15.15.

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa, awans do finału 800 m): - Nie byłam przygotowana na taki bieg. Bardzo źle się rywalizuje, jak jest tak wolno. Dlatego postanowiłam trochę wcześniej zaatakować. Ostatnie 200 m było już naprawdę bardzo mocne. Wydaje mi się, że szybka w finale może być Islandka Anita Hinriksdottir i jej się chyba przytrzymam. Jestem w szoku, że nie awansowała Brytyjka Jenny Meadows, która legitymowała się w tym roku najlepszym czasem w Europie. Słyszałam jednak, że jest chora. Chyba znowu ustawię się z tyłu, to najbardziej bezpiecznie i najlepiej się sprawdza. Ufam sobie w stu procentach, a tego nie było chociażby przed rokiem w Zurychu na stadionie. Chciałabym nie tylko sięgnąć po złoto, ale i poprawić rekord Polski.

Reklama

ME w Pradze i inne wydarzenia sportowe - sprawdź! Co? Gdzie? O której?

Reklama

Reklama

Reklama