Halowe MŚ w lekkoatletyce. Polska trzecia w klasyfikacji medalowej

To były najlepsze halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce w wykonaniu Polaków. Pięć medali, w tym dwa złote, dały "Biało-czerwonym" znakomite trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej i czwarte w klasyfikacji punktowej MŚ w Birmingham.

Polacy na angielskich mistrzostwach rozkręcali się wolno, ale końcówka okazała się piorunująca.

W niedzielę sztafeta 4x400 m, w składzie: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina, sięgnęła po sensacyjny złoty medal z halowym rekordem świata 3.01,77. "Biało-Czerwoni" długo biegli na drugim miejscu, ale na finiszu show zrobił Krzewina, wyprzedzając reprezentanta USA.

Dzień wcześniej złoty medal w biegu na 800 m w wielkim stylu wywalczył Adam Kszczot.

Zdobycze Polaków to także dwa srebrne medale. Drugi na 1500 m był Marcin Lewandowski. Srebro wywalczyła też sztafeta kobiet 4x400 m. Polki finiszowały na trzecim miejscu, ale po dyskwalifikacji Jamajek przesunęły się na drugą lokatę.

W niedzielny wieczór medalowy dorobek naszej reprezentacji uzupełnił Piotr Lisek, który sięgnął po brąz w skoku o tyczce.

Klasyfikację medalową wygrali Amerykanie, przed Etiopią i Polską. Za naszymi plecami zostały lekkoatletyczne potęgi, jak choćby gospodarze, czy reprezentacja Francji.

W klasyfikacji punktowej (punktowane są miejsca od pierwszego do ósmego w poszczególnych konkurencjach) Polska zajęła czwarte miejsce. Zdecydowanie najlepsi byli zawodnicy USA.