Reklama

Reklama

Gwiazdy tureckiej lekkoatletyki podejrzane o stosowanie dopingu

Turecka Federacja Lekkoatletyczna, w wyniku podejrzeń dopingowych, wykluczyła z reprezentacji na Igrzyska Śródziemnomorskie mistrzynię olimpijską w biegu na 1500 metrów z Londynu (2012) Asli-Cakir Alptekin oraz mistrzynię Europy na 100 m ppł. Nevin Yanit.

Informacje o tym podała turecka gazeta "Hurriyet", powołując się na anonimowe źródła. Według dziennikarzy ta dwójka znalazła się w gronie ośmiu tureckich sportowców, u których Światowa Agencja Antydopingową (WADA) stwierdziła obecność w organizmach zabronionych środków.

W przypadku Alptekin podobno stwierdzono nieprawidłowości w paszporcie biologicznym. Jeśli podejrzenia znajdą potwierdzenie, to 27-latce grozi dożywotnia dyskwalifikacja, a także utrata złotego medalu londyńskich igrzysk. W 2004 roku została już zawieszona na dwa lata w czasach juniorskich.

Reklama

Byłby to poważny cios dla kraju, bowiem nigdy wcześniej jego lekkoatleci nie stanęli na najwyższym stopniu podium w igrzyskach.

Turecka federacja odmówiła komentarzy w tej sprawie, a w wydanym oświadczeniu dla prasy stwierdziła jedynie, że "jest prowadzone postępowanie kontrole z zastosowaniem zasady domniemania niewinności aż do ogłoszenia wyników testów".

Yanit to piąta zawodniczka ostatniej olimpiady w na 100 m ppł. i mistrzyni Europy na tym samym dystansie z Barcelony (2010) oraz Helsinek (2012).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy