Reklama

Reklama

Grecki Związek Lekkiej Atletyki otrzyma od rządu ok. 5 milionów euro

Protest Greckiego Związku Lekkiej Atletyki (SEGAS) w związku z zapowiedzianymi ograniczeniami dotacji okazał się skuteczny. Rząd przeznaczy na finansowanie jego działalności w 2013 roku prawie 5 milionów euro.

SEGAS ostro sprzeciwił się po informacjach, że dotychczasowa dotacja ze względu na kryzys ekonomiczny trapiący kraj zmniejszona zostanie o 80 procent.

Protest okazał się skuteczny, jednak kwota 4 916 800 euro jest mniejsza o 30 procent od otrzymanej w minionym roku.

W lutym rząd w Atenach zapowiedział redukcję dofinansowań związków sportowych, w tym w dyscyplinach olimpijskich. Pomoc im zmniejsza się stopniowo od 2010 roku.

Grecki Komitet Olimpijski (HOC) informował w listopadzie 2012, że kilka federacji może przestać funkcjonować, o ile nie otrzymają od rządu wystarczającego finansowego wsparcia. Kilka miesięcy temu z tego powodu po raz pierwszy od 16 lat Grecja nie wysłała reprezentacji na mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbyły się we francuskim Chartres. Z kolei władze samorządowe wielu greckich miast i miasteczek ze względu na kryzys gospodarczy musiały zamknąć baseny i hale sportowe, ponieważ ich ogrzewanie byłoby zbyt kosztowne.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | Grecja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje