Reklama

Reklama

Gebrselassie wystartuje już w lutym

Rekordzista świata w maratonie Haile Gebrselassie rozpoczął już treningi i zamierza wystartować 27 lutego w Tokio na dystansie 42 km 195 m. Informację opublikował na jednym z portali społecznościowych. Po niedawnym maratonie w Nowym Jorku 37-letni Etiopczyk ogłosił zakończenie kariery.

Dwukrotny złoty medalista olimpijski na 10 000 m (1996, 2000) decyzję o wycofaniu się ze sportu podjął pod wpływem chwili, gdy w Stanach Zjednoczonych z powodu bólu kolana nie udało mu się osiągnąć mety.

Reklama

"Mam za sobą 90-minutowy bieg i nie czuję już najmniejszego bólu. Ale najważniejsza jest świadomość, że mogę znowu robić to, co kocham najbardziej" - napisał na "Twitterze" czterokrotny mistrz świata.

Po tym, jak Gebrselassie z powodu smogu zrezygnował z udziału w maratonie w igrzyskach w Pekinie, jego celem była kolejna olimpiada, w 2012 roku.

Etiopczyk, to jeden z najwybitniejszych biegaczy w historii na średnich i długich dystansach. W maratonie zadebiutował w Londynie w 2002 roku, zajmując trzecie miejsce. W 2007 i 2008 roku w Berlinie ustanowił rekordy świata na tym dystansie (obecny to 2:03.59).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje