Reklama

Reklama

Gala Mistrzów Sportu. Dawid Tomala wprost ze sceny: "Wyciągać portfele"

Dawid Tomala zajął wysokie, czwarte miejsce w 87. plebiscycie na najlepszego sportowca organizowanego przez "Przegląd Sportowy" i telewizję Polsat. Sportowiec był zadowolony z osiągnięcia, przy okazji publicznie ogłosił dwie ważne sprawy. Wyjawił, że złoty medal igrzysk olimpijskich odda na licytację na rzecz chorego chłopca. "Jutro licytacja, wyciągać portfele i na bogato jedziemy" - mówił wprost ze sceny. Powiedział również, że założył fundację, która ma na celu pomagać dzieciom chorym oraz dzieciom z domów dziecka.

Dawid Tomala otarł się o podium w głosowaniu na najlepszego sportowca roku w 87. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i telewizji Polsat. Lekkoatleta zajął czwarte miejsce. Przed nim byli Bartosz Zmarzlik, Anita Włodarczyk i zwycięzca, Robert Lewandowski.

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio Tomala zaskoczył wielu i został mistrzem w chodzie na 50 kilometrów. Dokonał tego w spektakularnym stylu. Tym samym został drugim i ostatnim Polakiem po Robercie Korzeniowskim, który zwyciężył na tym dystansie w igrzyskach olimpijskich.

Reklama

Właśnie dzięki temu osiągnięciu uplasował się na tak wysokiej lokacie w głosowaniu.

CZYTAJ TAKŻEGALA MISTRZÓW SPORTU. ROBERT LEWANDOWSKI SPORTOWCEM ROKU 2021

Dawid Tomala na Gali Mistrzów Sportu 2022: "Wyciągać portfele"

Tomala był wzruszony wyróżnieniem. Okazał też ogromne serce. Oficjalnie ogłosił, że dzień po Gali Mistrzów Sportu 2022 przekaże swój złoty medal z igrzysk na licytację na rzecz chorego Kacperka z Żor. Chłopiec  choruje na mózgowe porażenie dziecięce. "Jutro licytacja, wyciągać portfele i na bogato jedziemy!" - powiedział, a jego słowa spotkały się z aplauzem publiczności.

A to nie wszystko! Sportowiec oświadczył, że 9 stycznia działalność rozpocznie jego fundacja.

CZYTAJ TAKŻEROBERT LEWANDOWSKI Z PIĘKNĄ KOBIETĄ NA GALI MISTRZÓW SPORTU. TO NIE ANNA!

Internauci zachwyceni gestem Dawida Tomali

Jego gest i inicjatywa już odbijają się szerokim echem. W sieci rozgorzała dyskusja. Internauci nie szczędzą pochwał i podziwu. Przypominają, że Dawid Tomala także nie miał łatwo w życiu. Zanim został polskim objawieniem igrzysk olimpijskich pracował na budowie. Oprócz tego był też nauczycielem wychowania fizycznego, masażystą i trenerem od przygotowania motorycznego. Wszystko po to, by zarobić na utrzymanie i realizację sportowych marzeń.

MARIA ANDREJCZYK I MARCIN ROSENGARTEN NA GALI MISTRZÓW SPORTU. PIĘKNA PARA
GALA MISTRZÓW SPORTU 2022. ROBERT LEWANDOWSKI W SMOKINGU OD POLSKICH PROJEKTANTÓW
KP

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama