Reklama

Reklama

Gabriel Dolle podejrzany o przyjęcie łapówki

Doping w rosyjskiej lekkoatletyce i jego tuszowanie za łapówkę? Właśnie o to ostatnie podejrzany jest były szef komisji antydopingowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) francuski lekarz Gabriel Dolle.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dolle został w środę przesłuchany i miał zostać zatrzymany w areszcie. Do tego jednak nie doszło, wyszedł na wolność za kaucją wynoszącą 100 tysięcy euro.

Zarzuty korupcyjne postawił mu sędzia Renaud Van Ruymbeke, jeden z trzech, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie. Dolle, który był szefem komisji antydopingowej IAAF do końca ubiegłego roku, jest podejrzany o przyjęcie 200 tysięcy euro.

Reklama

O udział w aferze korupcyjnej związanej z tuszowaniem dopingu przed rosyjskich sportowców podejrzany jest także wieloletni szef IAAF Lamine Diack.

82-letniego Senegalczyka, który kierował IAAF od 1999 roku, kilka miesięcy temu zastąpił na stanowisku Brytyjczyk Sebastian Coe.

Już kilka miesięcy temu francuskie media informowały, że Diack miał tuszować pozytywne wyniki testów antydopingowych. Zatrzymany został także doradca prawny Senegalczyka Habib Cisse.

We wtorek została przeszukana siedziba IAAF w Monako.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy