Reklama

Reklama

Ewa Swoboda świetnie rozpoczęła sezon halowy

Ewa Swoboda udanie rozpoczęła halowy sezon lekkoatletyczny. Polka zwyciężyła w czterech tegorocznych mityngach w biegu na 60 metrów i z wynikiem 7.08 sek. jest liderką list światowych. W ostatnich zawodach w Madrycie 21-latka wygrała na 60 m, uzyskując czas 7.11 sek. i pokonując między innymi Holenderkę Dafne Schippers.

Swoboda nie ukrywa zadowolenia z obecnej formy.

- Fajnie jest pokonać takie zawodniczki, bo widać jakikolwiek potencjał na to, żeby biegać w przyszłości szybko. Nie chciałabym za dużo o tym mówić, bo to może być takie "pompowanie balonika" i nakładanie na mnie presji, a ja się z tym dobrze nie czuję. Pamiętam jak było rok temu i dwa lata temu, po rekordzie świata (juniorek - red.). Ludzie wymagali ode mnie naprawdę dużych rzeczy, a ja nie umiałam temu sprostać i przez to wpadałam w dołek. Po prostu było mi przykro, że ludzie nie dostają tego czego chcą. A właśnie w tym sezonie powiedziałam, że sobie to odpuszczam. Robię to dla siebie i nikogo więcej - powiedziała.

Reklama

Lekkoatletka, do niedawna, myślała o tym żeby zakończyć karierę. - Po Berlinie (mistrzostwa Europy 2018 - red.) myślałam, że to jest mój ostatni start. Mówiłam sobie: Nie będę tego robić, nie chcę tego robić. Nie przynosi mi to w ogóle żadnej radości. Na szczęście moi rodzice, moje przyjaciółki, mój chłopak i moja trenerka powiedzieli, że mam do tego talent i muszę się po prostu do tego przyłożyć. No i się przyłożyłam, jest naprawdę wszystko super - stwierdziła sprinterka.

- Rozśmiesza mnie tylko to, że przez dwa lata byłam najgorsza, ludzie przyczepiali się nawet o to, że mam za mocny makijaż. Teraz wszyscy mi mówią, że jestem piękna, że jestem chudziutka, że mój makijaż jest przepiękny. To pokazuje jacy ludzie są niefajni. To jest nie fair, bo człowiek naprawdę nie czuje się z tym dobrze, kiedy wszyscy wieszają na nim psy. Nie chce się wtedy wychodzić przed te kamery i chce się mieć po prostu spokój - zakończyła Swoboda.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama