Reklama

Reklama

Emil Dobrowolski wygrał 16. PKO Poznań Maraton

Emil Dobrowolski lepszy od Kenijczyków! Polak wygrał 16. PKO Poznań Maraton i jest pierwszym naszym reprezentantem od 2006 roku, który wygrał te zawody. Wśród pań zwyciężyła Kenijka Chepkirui Makori.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Uczestników zawodów przywitała w niedzielę bardzo chłodna aura. Termometry na starcie wskazywały zaledwie 1-2 stopnie powyżej zera. Nieco arktyczne jak na tę porę roku warunki nie przeszkodziły zawodnikom w osiągnięciu dobrych wyników. Dobrowolski, który po raz pierwszy w karierze wygrał maraton, przyznał na mecie, że dla niego pogoda była akurat sprzymierzeńcem w walce z biegaczami z Afryki.

Reklama

- Nie były to może wymarzone warunki atmosferyczne, szczególnie na pierwszych kilometrach było bardzo zimno. Do tego wiał chłodny wiatr i czułem, że mięśnie są niedogrzane. Było parę trudnych podbiegów, ale generalnie trasa była dość szybka - powiedział triumfator, który przed rokiem w Poznaniu był drugi.

Jak dodał liczył na uzyskanie kwalifikacji olimpijskiej - 2:11.30, do której zabrakło mu ponad dwóch minut.

- To minimum było w zasięgu i do 35. kilometra niewiele brakowało. Później zaczęły się różne problemy, ale cieszy chociaż "życiówka". Z Kenijczykami da się wygrywać, ale musimy pamiętać, że ci najlepsi rzadko przyjeżdżają do Polski - podkreślił.

Wśród kobiet, podobnie jak przed rokiem, zwyciężyła Makori, ale nie poprawiła własnego rekordu trasy. Na trzeciej pozycji uplasowała się Angelika Mach (AZS UMCS Lublin).

- Ostatnie pięć kilometrów już nie pamiętam, biegłam je siłą woli. Niedawno startowałam we Wrocławiu, a dwa maratony w miesiącu to jednak zbyt duże wyzwanie. Udało mi się ustanowić rekord życiowy i z tego się przede wszystkim raduję - zaznaczyła.

Maraton ukończyły 6242 osoby. - Cieszymy się, że po wielu latach dominacji lekkoatletów z Afryki, wreszcie mamy Polaka na pierwszym miejscu. Myślę, że trasa była szybsza, ale musimy poczekać na opinie uczestników - podsumował dyrektor imprezy Łukasz Miadziołko.

Wyniki 16. PKO Poznań Maraton:

   mężczyźni

1. Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)  2:13.50

2. Robert Langat (Kenia)                           2:15.36

3. Bogdan Semenowycz (Finisz Kalisz)               2:17.18

4. Christopher Zablocki (Wielka Brytania)          2:18.19

5. Daniel Kipkosgei Yator (Kenia)                  2:18.20

6. Paweł Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)       2:18.28

   kobiety

1. Irene Chepkirui Makori (Kenia)                  2:32.48

2. Olga Kraucowa (Białoruś)                        2:37.55

3. Angelika Mach (AZS UMCS Lublin)                 2:42.15

4. Izabela Parszczyńska (KS Podlasie Białystok)    2:43.19

5. Aleksandra Lisowska (Braniewo)                  2:45.27

6. Olga Kaminska (Białoruś)                        2:46.30

Dowiedz się więcej na temat: Poznań Maraton | lekkoatletyka | maraton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje