Ekstraklasa lekkoatletyczna - AZS AWF Kraków mistrzem Polski

AZS AWF Kraków zwyciężył w Tamex Ekstraklasie Lekkoatletycznej, wyprzedzając obrońców tytułu AZS AWF Warszawa. Najlepsze wyniki w zawodach w Białej Podlaskiej uzyskali Kamila Stepaniuk - 1,95 w skoku wzwyż i mistrz świata Paweł Fajdek - 79,68 w rzucie młotem.

Akademicy spod Wawelu zostali po raz trzeci drużynowymi mistrzami Polski. Natomiast dla zespołu ze stołecznych Bielan to 21. podium w historii ligowych startów. W związku z wycofaniem się z rozgrywek kilku zespołów żadna z ekip nie spada do pierwszej ligi na sezon 2014.

Końcowa klasyfikacja:

Reklama

 1. AZS AWF Kraków              6823 pkt

 2. AZS AWF Warszawa            6349

 3. KS Podlasie Białystok       6104

 4. SL WKS Zawisza Bydgoszcz    6033

 5. MKS MOS Płomień Sosnowiec   5467

 6. KS Agros Zamość             5281

 7. AZS AWF Biała Podlaska      5259

 8. AZS UMCS Lublin             4939

 9. LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 4156

10. CKS Budowlani Częstochowa   4059

11. MKL Toruń                   3887

12. AZS Łódź                    3791

  

Wyniki zawodów w Białej Podlaskiej:

   KOBIETY

   100 m

1. Marika Popowicz (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 11,53

2. Magdalena Wronka (KS Agros Zamość)         12,16

3. Karolina Zagajewska (AZS Łódź)             12,34

   200 m

1. Martyna Opoń (AZS AWF Kraków)       24,31

2. Małgorzata Kołdej (KS Agros Zamość) 24,53

3. Agata Bednarek (AZS Łódź)           24,64

   400 m

1. Justyna Święty (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 53,70

2. Iga Baumgart (AZS UMCS Lublin)             54,10

3. Małgorzata Curyło (MKL Toruń)              54,90

   800 m

1. Anna Rostkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 2.02,07

2. Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)              2.03,07

3. Ewa Jacnaciak (AZS UMCS Lublin)               2.05,23

   3000 m

1. Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków)           9.15,52

2. Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 9.30,76

3. Matylda Szlęzak (AZS AWF Kraków)                  9.31,28

   100 m ppł

1. Urszula Bhebhe (AZS AWF Warszawa)    13,82

2. Julia Rządzińska (AZS Łódź)          14,03

3. Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) 14,04

   400 m ppł

1. Emilia Ankiewicz (AZS AWF Warszawa)     58,47

2. Klaudia Żurek (AZS AWF Kraków)          60,98

3. Helena Dalke (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 62,76

   wzwyż

1. Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok)  1,95

2. Izabela Wilkos (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 1,70

3. Marlena Maj (AZS AWF Warszawa)            1,60

   tyczka

1. Paulina Dębska (AZS UMCS Lublin)   3,90

2. Marta Plewa (AZS UMCS Lublin)      3,80

3. Natalia Krupińska (AZS AWF Kraków) 3,70

   w dal

1. Teresa Dobija (AZS Łódź)                     6,49

2. Karolina Błażej (AZS AWF Kraków)             6,16

3. Małgorzata Reszka (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 6,02

   trójskok

1. Anna Jagaciak (AZS UMCS Lublin)      13,69

2. Edyta Hejna (KS AZS AWF Kraków)      12,53

3. Justyna Kowalska (KS AZS AWF Kraków) 12,46

   kula

1. Angelika Kalinowska (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 14,80

2. Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok)         14,44

3. Joanna Kijanka (MKS MOS Płomień Sosnowiec)      13,29

   dysk

1. Joanna Wiśniewska (AZS AWF Kraków)             56,17

2. Andżelika Przybylska (AZS UMCS Lublin)         52,91

3. Małgorzata Raciborska (AZS AWF Biała Podlaska) 50,41

   młot

1. Joanna Fiodorow (AZS AWF Kraków)           65,88

2. Malwina Kopron (KS Agros Zamość)           64,13

3. Magdalena Szewa (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 57,78

   chód 5000 m

1. Paulina Buziak (AZS AWF Warszawa)           21.50

2. Agnieszka Szwarnóg (AZS AWF Kraków)         22.33

3. Karolina Wierus  (KS Budowlani Częstochowa) 24.09

   MĘŻCZYŹNI

   100 m

1. Kamil Kryński (KS Podlasie Białystok)        10,47

2. Karol Zalewski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 10,54

3. Karol Sienkiewicz (KS Podlasie Białystok)    10,81

   200 m

1. Tomasz Kluczyński (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 21,52

2. Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)                21,56

3. Paweł Stempel (AZS AWF Biała Podlaska)       21,62

   400 m

1. Bartłomiej Chojnowski (KS Podlasie Białystok) 47,87

2. Łukasz Ozdarski (AZS AWF Warszawa)            48,34

3. Andrzej Jaros (KS Agros Zamość)               48,53

   800 m

1. Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)  1.48,45

2. Michał Makowski (AZS AWF Warszawa)             1.49,91

3. Karol Konieczny (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)     1.51,13

   3000 m

1. Emil Dobrowolski (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 8.27,21

2. Oskar Wojtalik (AZS AWF Warszawa)              8.28,05

3. Paweł Ochal (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża)      8.34,17

   110 m ppł

1. Artur Noga (AZS AWF Kraków)                 13,43

2. Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 14,20

3. Maciej Wojtkowski (AZS AWF Warszawa)        14,22

   400 m ppł

1. Radosław Czyż (AZS AWF Kraków)                53,34

2. Łukasz Ligięza (AZS AWF Kraków)               53,62

3. Marcin Młynarczyk (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 53,94

   tyczka

1. Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)  5,40

2. Karol Pawlik (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)      5,00

3. Adam Lisiak  (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)      4,80

   w dal

1. Marcin Starzak (AZS AWF Biała Podlaska)        7,69

2. Krzysztof Tomasiak (MKS MOS Płomień Sosnowiec) 7,47

3. Łukasz Masłowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)    7,31

   trójskok

1. Michał Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 16,50

2. Bartosz Bonecki (AZS Łódź)                    15,35

3. Marcin Dudek (KS Podlasie Białystok)          15,09

   kula

1. Jacek Wiśniewski (AZS AWF Biała Podlaska) 17,80

2. Mateusz Mikos (AZS AWF Kraków)            17,78

3. Michał Rasiński (AZS AWF Warszawa)        17,31

   dysk

1. Przemysław Czajkowski (AZS AWF Biała Podlaska) 62,64

2. Olgierd Stański (AZS UMCS Lublin)              56,43

3. Bartosz Roch (AZS AWF Kraków)                  55,36

   młot

1. Paweł Fajdek (KS Agros Zamość)            79,68

2. Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok)  74,11

3. Damian Wesołowski (KS Podlasie Białystok) 57,61

   oszczep

1. Łukasz Grzeszczuk (AZS AWF Warszawa)       78,13

2. Paweł Roziński (SL WKS Zawisza Bydgoszcz)  72,49

3. Krzysztof Szalecki (KS Podlasie Białystok) 70,59

   chód 5000 m

1. Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków)       19.22

2. Rafał Sikora (AZS AWF Kraków)              19.39

3. Jan Rygał (     CKS Budowlani Częstochowa) 22.13

Dowiedz się więcej na temat: lekkoatletyka | Paweł Fajdek | AZS AWF Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje