Reklama

Reklama

Dymisja kierownictwa Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej

Kierownictwo Rosyjskiej Federacji Lekkoatletycznej (RusAF) podało się do dymisji w związku ze skandalem dopingowym w tym kraju - poinformowano w komunikacie. Pieczę nad związkiem sprawować będzie tymczasowo odpowiedni organ tamtejszego Komitetu Olimpijskiego.

Rezygnacja dyrekcji ma związek z sankcjami, jakie na Rosję nałożyła Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) oraz międzynarodowa federacja lekkoatletyczna World Athletics (dawniej IAAF).

"Kryzys rosyjskiej lekkoatletyki trwa już od pięciu lat i wszyscy widzą, że będzie się jeszcze ciągnął. Następnym krokiem będzie podjęcie koniecznych działań, które przysłużą się walce z dopingiem" - powiedział minister sportu Oleg Matycyn.

Nowy zarząd RusAF ma zostać wybrany 28 lutego.

Rosyjscy lekkoatleci nie mogą uczestniczyć w oficjalnych zawodach pod państwową flagą od 2015 roku. Wówczas krajowa federacja została zawieszona po wykryciu zorganizowanego systemu dopingowego.

Reklama

Niedawno WADA wykluczyła Rosję z najważniejszych imprez międzynarodowych, w tym tegorocznych letnich igrzysk w Tokio oraz z zimowej olimpiady w Pekinie w 2022 roku. Rosyjska Agencja Antydopingowa złożyła protest, a sprawą zajmuje się obecnie Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy