Reklama

Reklama

Dwukrotna mistrzyni świata Australijka Pittman pracuje w szpitalu

Dwukrotna mistrzyni świata (2003 i 2007) w biegu na 400 m ppł Australijka Jana Pittman, która zakończyła już karierę, pracuje w szpitalu w okolicy Sydney jako lekarz-stażysta i walczy na pierwszej linii frontu z pandemią koronawirusa.

37-latka przyznała, że dzięki wolontariuszom dyżury są mniej uciążliwe.

"Dostarczają wielkanocne smakołyki, obiady. Wczoraj +przyjechała+ czekolada i była kolacja. Dzieje się" - napisała o atmosferze pracy w szpitalu w Blacktown na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Po zakończeniu kariery lekkoatletycznej miała jeszcze epizod na... torze bobslejowym - startowała w zawodach Pucharu Świata i wzięła udział w igrzyskach w Soczi 2014. W tym samym czasie rozpoczęła studia medyczne, które ukończyła w 2019 roku.

Reklama

olga/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL