Drużynowe Mistrzostwa Europy. Wspaniałe zwycięstwo Polki na 100 metrów!

Pia Skrzyszowska odniosła w Chorzowie piękne zwycięstwo w biegu na 100 metrów podczas Drużynowych Mistrzostw Europu. Pobiła rekord Europy do lat 23 osiągając czas 11.25.

To pierwsze zwycięstwo reprezentanta Polski w tej imprezie. Polka biegła po zewnętrznym torze. Minimalnie wyprzedziła Lisę Mayer z Niemiec (11.27) oraz Imani Lansiquot z Wielkiej Brytanii (11.27).

Skrzyszowska to wielka nadzieja na przyszłość. W zeszłym roku podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej zajęła trzecie miejsce w  biegu na 100 m przez płotki. Zajęła trzecie miejsce bijąc rekord Polski juniorów. (13,19 s). Podczas niedawnych nieoficjalnych mistrzostw świata  w sztafetach  w składzie polskiej sztafety 4x100 metrów zdobyła srebrny medal.

W rywalizacji mężczyzn tuż za podium uplasował się Przemysław Słowikowski, który osiągnął czas 10,42. Jako pierwszy linię mety minął Francuz Mouhamadou Fall z czasem 10,28.

Po sześciu konkurencjach Polska plasowała się na piątym miejscu, mając na koncie 23,5 pkt. Prowadzili Włosi, którzy zgromadzili 32 pkt.