Reklama

Reklama

DME w lekkoatletyce. Polki drugie, Polacy na czwartym miejscu w biegu sztafet 4x100

Za nami biegi sztafet 4x100 metrów, wieńczące pierwszy dzień rywalizacji w drużynowych mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Świetnie spisały się polskie sprinterki, które zajęły drugie miejsce. Zadowoleni z siebie mogą być także Polacy, którzy dobiegli na czwartym miejscu. Dzięki temu na półmetku zmagań zajmujemy pozycję wicelidera w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Jako pierwsze na bieżni pojawiły się panie, który wystąpiły w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska, Marlena Gola.

Polki dobrze rozpoczęły bieg i choć na drugiej zmianie straciły nieco czasu przy przekazywaniu pałeczki, finiszująca Gola ruszyła bo boju na drugiej lokacie. Do ostatnich metrów musiała odpierać atak Francuzki Evy Berger, ale zdołała obronić kapitalną dla nas lokatę.

Nasze reprezentantki osiągnęły czas 43.83. Brytyjki były lepsze 0.47 sekundy, a trzecie miejsce zajęły wspomniane już Francuzki (43.91).

Reklama

Niemki nie ukończyły biegu (nie zdołały przekazać pałeczki), a Hiszpanki zostały zdyskwalifikowane.

Reprezentacja Polski na drugim miejscu po pierwszym dniu DME w lekkoatletyce

Panowie stanęli do rywalizacji w następującej kolejności: Mateusz Siuda, Dominik Kopeć, Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski.

Polacy nie należeli do grona ścisłych faworytów, lecz spisali się bardzo dobrze. Dzięki niesamowitemu finiszowi Słowikowskiego, zdołaliśmy wywalczyć czwartą lokatę z czasem 39.16.

Wygrali Niemcy (38.73) przed Hiszpanami (39.07) i Francuzami (39.12).

Biegi sztafetowa zakończyły zmagania w pierwszym dniu drużynowych mistrzostw Europy. Po 21 z 40 konkurencji zajmujemy drugą lokatę, tracąc 0,5 punktu do Wielkiej Brytanii i wyprzedzając reprezentację Niemiec o jedno "oczko".

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje