Reklama

Reklama

Diamentowa Liga wraca do Chin. Pierwszy raz po pandemii

Organizatorzy Diamentowej Ligi ogłosili wstępny kalendarz na sezon 2022, który rozpocznie się w maju w Dausze, a zakończy finałem we wrześniu w Zurychu. Lekkoatleci będą rywalizować m.in. w Chinach - po raz pierwszy od czasu pandemii COVID-19.

Zawody w Dausze zaplanowano na 13 maja. Dwukrotnie rywalizacja przeniesie się do Chin - 30 lipca odbędzie się impreza w Szanghaju, a tydzień później w mieście, którego nazwy jeszcze nie podano. Tegoroczne dwa mityngi w Chinach zostały odwołane z powodu surowych ograniczeń w podróżowaniu podczas pandemii.

Dwudniowy finał Diamentowej Ligi w sezonie 2022 zaplanowano na 7-8 września w Zurychu. Niewykluczone jednak, że w razie konieczności związanej z pandemią nastąpią ewentualne korekty.

- Kalendarz może podlegać zmianom w zależności od globalnej sytuacji zdrowotnej w 2022 roku, ponieważ organizatorzy nadal stawiają na bezpieczeństwie sportowców i kibiców, zapewniając jednocześnie wysokiej jakości zawody - poinformowano w oświadczeniu.

Reklama

Miesięczna przerwa w rywalizacji na początku lata wynika z faktu, że od 15 do 24 lipca w amerykańskim Eugene odbędę się lekkoatletyczne mistrzostwa świata.

Wstępny kalendarz Diamentowej Ligi na 2022 rok:

13 maja - Dauha 

21 maja - Birmingham/Londyn 

28 maja - Eugene 

5 czerwca - Rabat 

9 czerwca - Rzym 

16 czerwca - Oslo 

18 czerwca - Paryż 

30 czerwca - Sztokholm 

30 lipca - Szanghaj 

6 sierpnia - Chiny (nie ustalono jeszcze miasta) 

10 sierpnia - Monako 

26 sierpnia - Lozanna 

2 września - Bruksela 

7-8 września - Zurych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL