Reklama

Reklama

Diamentowa Liga: Weekend w Londynie z trojgiem Polaków

Trójka Polaków wystąpi w dwudniowym mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. W niedzielę na 800 m pobiegnie wicemistrz świata Adam Kszczot, oraz na milę Sofia Ennaoui. A na 200 m, ale dla niewidomych, będzie rywalizowała w sobotę Joanna Mazur.

Zawody w stolicy Wielkiej Brytanii zawsze są dwudniowe. To postulat Brytyjczyków, którzy do programu wprowadzają konkurencje dla niepełnosprawnych oraz młodzieży. W ten sposób próbują zachęcać społeczeństwo do uprawiania tej dyscypliny. Zawsze rozgrywane są także sztafety, a w biegach sprinterskich odbywają się eliminacje, które nie zdarzają się w innych mityngach Diamentowej Ligi.

Kszczot i Ennaoui przylecą do Londynu prosto z mistrzostw Polski, które do niedzieli odbywają się w Lublinie. To też jeden z powodów, dla których Kszczot postanowił powalczyć w krajowym czempionacie na dystansie 1500 m.

Reklama

"Takie przetarcie dobrze mi zrobi" - uważa. Zresztą dokładnie ten sam manewr wykonał przed rokiem.

W niedzielę będzie miał okazję zmierzyć się z całą światową czołówką. Taki start w obliczu zbliżających się mistrzostw Europy w Berlinie bardzo mu się przyda. Na starcie w Wielkiej Brytanii zameldować się mają m.in. Kenijczycy Wyclife Kinyamal i Emmanuel Korir czy Botswańczyk Nijel Amos.

Dokładnie taki sam scenariusz jak Kszczot wybrała Ennaoui, która jednak specjalizuje się na dystansie 1500 m. W Londynie pobiegnie jednak na milę. W ostatnich startach pokazała, że wróciła jej szybkość, którą doskonale potrafi wykorzystać na końcowych metrach. Gwiazdą ma być jednak uwielbiana w Wielkiej Brytanii Laura Muir.

Już w sobotę na 200 m dla niewidomych wystąpi Mazur, która jest mistrzynią świata na... 1500 m.

Zawody są rozgrywane też o innych niż zazwyczaj porach. Diamentowa Liga najczęściej odbywa się wieczorami, w Londynie w ciągu dnia.

To będą już przedostatnie zawody tego cyklu przed finałami w Brukseli i Zurychu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama